Sabat Fiction-Fest 2018 – Targi Kielce – zapowiedź imprezy

Sabat Fiction-Fest 2018
Stowarzyszenie Sabat Fiction oraz Targi Kielce S.A. zapraszają do Kielc na piątą edycję Festiwalu Fantastyki Sabat Fiction-Fest. W weekend 17-19 sierpnia 2018 roku miłośnicy szeroko pojętej popkultury, fantastyki i kultury dalekiego wschodu ponownie będą mieli okazję spędzić trzy dni na targowych halach wypełnionych atrakcjami.

Tegoroczna edycja festiwalu

zajmie jeszcze ważniejsze miejsce na konwentowej mapie polski nie tylko jako największe, ale także jako jedyne wydarzenie tego typu w regionie. Świętokrzyski konwent Jagacon oraz Festiwal Fantastyki Sabat Fiction-Fest stają się jedną imprezą, aby zapewnić niezapomniany weekend wszystkim wielbicielom fantastyki, science fiction i innych podobnych. Motywem przewodnim zlotu będzie podróż w czasie. Uczestnicy otrzymają okazję, by cofnąć się do czasów smoków, wampirów i strzyg. Inni wybiegną, jeśli zechcą, w przód, do świata neonowego cyberpunku i dalekich podróży kosmicznych. Jak zapewniają organizatorzy, na uczestników Sabat Fiction-Fest czekają  TARDIS, DeLorean czy Oko Amamotto i Zmieniacz Czasu.

Książki, komiksy, kultura dalekiego wschodu, a także gry elektroniczne i bez prądu to tylko kropla w morzu atrakcji, jakie czekają w stolicy świętokrzyskiego

Organizatorzy Sabatu proponują udział w szeregu bloków tematycznych. Dla wielbicieli gier planszowych przygotowane zostaną setki stolików, gdzie będą mogli oddać się całonocnej zabawie w gronie przyjaciół. Amatorzy gier video wezmą udział w licznych turniejach z atrakcyjnymi nagrodami. Podczas licznych prelekcji z pewnością nadarzy się okazja, by podyskutować o swoich pasjach oraz spotkać się z gośćmi specjalnymi Sabatu.

Więcej informacji i formularze zgłoszeniowe dla chętnych do poprowadzenia prelekcji, uczestników konkursu cosplay, fotografów i wystawców znajduje się na stronie organizatora Sabat Fiction-Fest

Jak było w rok temu? Przeczytaj relację z poprzedniego Sabat Fiction-Fest

Jak było na Sabat Fiction 2017? [RELACJA + ZDJĘCIA]