Repertuar kin

Repertuar wybranych kin i wybrane hity filmowe do obejrzenia w tygodniu  dostępne już na naszej stronie!

 Cinema City

Bohaterowie przeboju kinowego „Listy do M.” i „Listy do M.2″ powracają! „Listy do M.3″ w kinach od 10.XI. Na seanse zapraszamy do Cinema City!

17 stycznia padł pierwszy klaps na planie nowej produkcji filmowej TVN. „Listy do M.” Czas niespodzianek to komedia romantyczno-świąteczna, której akcja dzieje się w dniu Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Do obsady dołączyli: Magdalena Różczka, Borys Szyc, Danuta Stenka, Iza Kuna, Filip Pławiak, Katarzyna Zawadzka, Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Stanisława Celińska, Marcin Kwaśny i Grażyna Szapołowska. Na ekranie zobaczymy ponownie m.in. Wojciecha Malajkata, Agnieszkę Dygant, Piotra Adamczyka oraz Tomasza Karolaka jako niegrzecznego Mikołaja Mela. Reżyserem filmu jest Tomasz Konecki, twórca takich hitów jak „Lejdis” i „Testosteron”.

Repertuar i rezerwacje: https://www.cinema-city.pl/#/buy-tickets-by-cinema?in-cinema=1088&at=2017-11-07&view-mode=list

Żywiec

Kino Janosik

Z początkiem listopada zapraszamy do Kina Janosik na uroczą animację „Emotki„! W repertuarze regularnym „Listy do M.3” !

W Klubie Filmowym film „Fantastyczna kobieta”. Reżyser filmu wykazał się wyczuciem, obsadzając w głównej roli debiutantkę: zachwycająca Daniela Vega łączy na ekranie zmysłowość z siłą, a wrażliwość z uporem. Sebastian Lelio (twórca „Świętej rodziny”, „Roku tygrysa” czy „Glorii”) stworzył bohaterkę, która w pojedynkę – i w nienagannym makijażu – staje do walki z uprzedzeniami. Marina jest fantastyczną kobietą: nie daje się wpisać w żaden schemat i bezkompromisowo idzie pod prąd.

Fantastyczna Kobieta” w reżyserii Sebastiana Lelio była wydarzeniem tegorocznego Berlinale, gdzie przyniosła chilijskiemu reżyserowi Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz.

…Orlando planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny. Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją.Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć,
godności, a nawet przeżywania żałoby.

Repertuar i rezerwacje: kinojanosik.pl

 

Warszawa

Kino Atlantic

Kino Atlantic zapewnia w tym tygodniu dodatkową dawkę emocji! Zapraszamy na dramat obyczajowy wyprodukowany w Polsce. Warto obejrzeć – „Pewnego razu w listopadzie.”

„Chciałbym, abyśmy na ekranie ujrzeli Warszawę bez filmowego make-up’u. Taką, jaka jest naprawdę. Sceny uliczne z udziałem bohaterów realizowaliśmy w autentycznym tłumie. Zależało mi na realizmie obrazów, niekiedy brutalnych. Moi bohaterowie zetknęli się z podniosłością patriotycznych uczuć w wielkiej skali, jak i z aktami przemocy. Były to prawdziwe zdarzenia, które utrwaliliśmy w dokumentalnych zdjęciach”– Andrzej Jakimowski, reżyser.

Repertuar i rezerwacje: http://www.kinoatlantic.pl/repertuar/date,2017-11-09

Kino Muranów

Zapraszamy na film pt. „Manifesto„. Nagrodzona Oscarem Cate Blanchett („Carol”, „Blue Jasmine”) wciela się w 13 różnych postaci – od wokalistki punkowego zespołu, przez gospodynię domową, wdowę, robotnicę, naukowca, aż po bezdomnego mężczyznę, aby zderzyć najbardziej radykalne idee XX wieku z otaczającą nas rzeczywistością. Bezkompromisowe, hipnotyczne i wspaniale nakręcone kino w reżyserii Juliana Rosefeldta, jednego z wiodących artystów sztuki współczesnej.

Każda z postaci zagranych przez Blanchett wygłasza na ekranie fragmenty słynnych manifestów autorstwa pisarzy i reżyserów, malarzy i tancerzy, rzeźbiarzy i poetów, filozofów i architektów: von Triera, Marksa, Apollinaire’a, Malewicza i wielu, wielu innych. W swoich performance’ach Blanchett nie tylko demonstruje najwyższej próby aktorski kunszt, ale także wraz ze swoimi bohaterami testuje potęgę dwudziestowiecznych proroctw, które Rosefeldt umieszcza w często zabawnych kontekstach.

Repertuar i rezerwacje: kinomuranow.pl

Kraków

Kino Paradox

Nagrodzona na ostatnim festiwalu w Berlinie czarna komedia w reżyserii kultowego fińskiego reżysera Akiego Kaurismäkiego („Leningrad Cowboys”, „Człowiek bez przeszłości”). Mistrzowski film, w którym może się przejrzeć (i pośmiać z siebie) współczesna Europa. Po sukcesie zrealizowanego we Francji „Człowieka z Hawru”, pełnego nawiązań do tamtejszego kina lat trzydziestych i czterdziestych, fiński mistrz postanowił wrócić do ojczyzny. W nagrodzonym na tegorocznym Berlinale „Po tamtej stronie” opowiedział historię mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Pewnego dnia Wikström przypadkiem natyka się na uciekiniera z Syrii – Khaleda. Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób.

Repertuar i rezerwacje: kinoparadox.herokuapp.com/repertuar

Kino pod Baranami

W czwartek, 9 listopada, zapraszamy na 5. urodziny Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego! W programie pokaz filmu „mother!” Darrena Aronofsky’ego, wspólny toast i wiele urodzinowych atrakcji. Bilety dla studentów tylko 11 zł! 

W czwartek, 9 listopada, minie pięć lat od naszego pierwszego spotkania, dlatego zapraszamy Was do wspólnego świętowania podczas specjalnego, urodzinowego wydania Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Wzniesiemy wspólnie toast lampką szampana oraz zobaczymy film mother!  w reżyserii Darrena Aronofsky’ego, twórcy Czarnego łabędzia i Requiem dla snu,  który wzbudził sensację na tegorocznym festiwalu w Wenecji. Specjalizujący się w precyzyjnie skonstruowanych, głęboko niepokojących produkcjach reżyser w filmie „mother! idzie o krok dalej, serwując widzom pełen symboli i znaków horror.

Repertuar i rezerwacje: www.kinopodbaranami.pl

Kino Kijów

Dwie korony” to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz.

Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie.

Repertuar i rezerwacje: www.kijow.pl