Quentin Tarantino i Charles Manson – powstanie film o mordercy

Rok temu powiedział, że zrobi jeszcze tylko dwa filmy przed przejściem na emeryturę; dziś wiemy; o czym będzie jeden z nich. Jak podaje The Hollywood Reporter Quentin Tarantino pracuje nad filmem o tak zwanej Rodzinie mordercy Charlesa Mansona.

Nie znamy jeszcze ani tytułu produkcji, ani szczegółów fabuły, ale pewne jest, że Tarantino będzie odpowiadać zarówno za scenariusz jak i reżyserię. Oparta na faktach historia będzie osadzona w latach 60. W tamtych czasach na jaw wyszedł szereg morderstw dokonanych przez Charlesa Mansona i jego fanatycznych zwolenników. On sam nazwał ich Rodziną i mianował się na ich przywódcę.

Jednym z głośniejszych  przestępstw Mansona było morderstwo w willi Polańskiego. Nocą z 8 na 9 sierpnia 1969 Manson i jego ślepo w niego zapatrzona sekta zamordowali żonę Romana Polańskiego Sharon Tate, będącą w dziewiątym miesiącu ciąży, oraz jej czterech gości przebywających w domu: Wojciecha Frykowskiego, Abigail Folger, stylistę z Hollywood, Jaya Sebringa i Stevena Parenta. Zabójcy wypisali krwią ofiar na drzwiach napis „świnia”.

Tarantino obiecuje „unikalne podejście” do historii morderców. The Hollywood Reporter donosi, że brane pod uwagę są takie gwiazdy jak Jennifer Lawrence, Brad Pitt, Samuel L. Jackson – poprzedni współpracownicy Quentina Tarantino. W pracy nad produkcją towarzyszyć mu będą standardowe nazwiska – Harvey i Bob Weinstein. Mówi się także o obsadzeniu Margot Robbie w roli żony Polańskiego. Zdjęcia ruszają w 2018 roku.