Psy 3. W imię zasad – pierwsze zdjęcia z planu

Psy 3. W imię zasad
fot. Bartosz Mrozowski

Czeka nas powrót jednego z najbardziej ikonicznych duetów polskiego kina. Franz i Nowy ponownie spotkają się na ekranach kin. Czy Psy 3. W imię zasad spełnią oczekiwania widzów? O tym przekonamy się wkrótce.

W imię zasad

Fenomenalni Bogusław Linda i Cezary Pazura ponownie wcielą się w rolę Franza Maurera i Waldka Morawca. Trwają zdjęcia do filmu Psy 3. W imię zasad. Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialny jest Władysław Pasikowski. Film trafi na ekrany kin 17 stycznia 2020 roku.

Po dwudziestu pięciu latach spędzonych w więzieniu Franz Maurer wychodzi na wolność i wkracza do zupełnie nowej Polski, w której nic nie jest takie jak kiedyś. Co i kto czeka na człowieka, który przez tak długi czas był od niego odizolowany? Jak odnajdzie się w nowej rzeczywistości, w której dawne zasady i układy straciły rację bytu? Na te pytania ma odpowiedzieć nowy film, w którym ponownie spotkają się Franz i Nowy.

Produkcją filmu zajmuje się Klaudiusz Frydrych, współtwórca takiego arcydzieła jak Jack Strong, brawurowej opowieści o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim. Towarzyszy mu Janusz Dorosiewicz, który wcześniej pracował nad Psy II: Ostatnia krew. Film na podstawie własnego scenariusza reżyseruje Władysław Pasikowski. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Maciej Lisiecki (Drogówka). Nad montażem pracuje Jarosław Kamiński (Zimna wojna, Jack Strong), a nad dźwiękiem Bartłomiej Bogacki. Scenografię przygotował Wojciech Żogała, kostiumy Małgorzata Braszka. Charakteryzacją zajmuje się Janusz Kaleja. Kierowniczką produkcji jest Ewa Jastrzębska.

Kurier – marzenie o historycznym kinie w wolnej Polsce