Przebudzenie dusz – najlepszy horror od lat?

Horror, który na kinowe ekrany wejdzie już 1 czerwca 2018 roku –Przebudzenie dusz, został okrzyknięty jednym z najlepszych horrorów od lat. Czym w takim razie zaskoczy nas nowa produkcja w której głównym bohaterem będzie nominowany do Złotego Globu Martin Freeman?

 


Przebudzenie dusz, czyli kumulacja przerażających sytuacji

Mroczne śledztwo, trzy przerażające historie o duchach opowiadane przez osoby, które spotykają się “oko w oko” z mrocznymi siłami oraz jedna prawda, która będzie bardziej przerażająca niż wszystko, co do tej pory mogliście zobaczyć! Sceptyczny wobec zjawisk paranormalnych profesor Goodman otrzymuje list. Tajemnicza notka wydaje się napisana zza grobu. Wiadomość jest autorstwa Charlesa Camerona – sławnego badacza zjawisk nadprzyrodzonych. Mężczyzna zaginął jednak 15 lat temu i został uznany za martwego. Cameron twierdzi, że potrzebuje pomocy Goodmana, aby wspólnie rozwiązać trzy tajemnicze sprawy, których nie udało się rozwiązać od lat, opisując to wszystko w swoim liście. W trakcie śledztwa, profesor spotyka na swojej drodze trzy osoby, które są nawiedzane przez duchy. Każda z nich opowiada mu  straszną historię. Najbardziej jednak przerażająca jest prawda, która kryje się pod tym wszystkim.

Przebudzenie dusz
fot. matriały prasowe

W roli głównej produkcji wystąpił nominowany do Złotego Globu Martin Freeman (gwiazda trylogii Hobbit, seriali Sherlock i Fargo), który pierwszy raz zetknął się z kinem grozy.

“We mnie mało jest grozy. Horror, jako gatunek też niespecjalnie leży w kręgu moich zainteresowań, a jednak scenariusz “Przebudzenia dusz” bardzo mi się spodobał. Dobrze się go czytało i wiedziałem, że będę miał okazję uczestniczyć w czymś namacalnym, a nie w otoczeniu zielonego ekranu. To była prawdziwa okazja zmierzyć się z czymś tak niejednoznacznym, co finalnie ma tak porażający efekt. To jest ten rodzaj kina, który z przyjemnością sam bym oglądał i czuł delikatną zazdrość, gdybym nie wziął w tym udziału.” – mówił o pracy przy filmie Freeman

 

Przebudzenie dusz
fot. materiały prasowe

Źródło: Materały prasowe