Film

Powstanie film biograficzny o Vivien Leigh!

Gwiazda Przeminęło z wiatrem, Vivien Leigh, wróci na ekrany, ale w filmie biograficznym.

Vivien Leigh to brytyjska aktorka teatralna i filmowa, dwukrotna laureatka Oscara. Widzów najbardziej oczarowała swoją pierwszoplanową rolę Scarlett O’Hary w produkcji Przeminęło z wiatrem. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych aktorek lat 40 i 50. Niestety, zmarła w 1967 roku, w wieku 53 lat.

Film biograficzny opowiadający o tych latach z życia aktorki, które spędziła w związku z Laurencem Olivierem ma powstać już niedługo.  Podstawą scenariusza filmu będzie książka autorstwa Hugo Vickersa – Vivien Leigh – A Biography.  Za scenariusz odpowiadają Michael Zam i Jaffe Cohen. Duo wcześniej pracowało nad serialem Konflikt: Bette i Joan, który opowiadał o największych divach amerykańskiego kina. Zanim aktorki wystąpiły razem w filmie, przez ponad 20 lat oczerniały się publicznie.

Jeszcze nie znamy szczegółów dotyczących obsady ani premiery.

Julia Gembczyk

Julia „Mary” Gembczyk. Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim, dziennikarka Studenckiego Radia Egida. Ciągle na koncertach, festiwalach albo wpatrzona w Youtube. Pasjonatka filmu i poezji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *