Powrót do dzieciństwa! – Opowieści z Narnii: Srebrne Krzesło

Minęło już siedem lat od premiery ostatniego filmu, którego akcja działa się w Narnii. Fantastyczna kraina powraca na ekrany dzięki produkcji Opowieści z Narnii: Srebrne Krzesło.

Kolejna część adaptacji kultowej serii autorstwa C. S. Lewisa jest już w fazie produkcji. Fani mogą więc odetchnąć z ulgą, bo przez ostatnich kilka lat realizacja Srebrnego Krzesła stała pod znakiem zapytania. Siedmioletnia przerwa między kolejnymi epizodami wynikała z ograniczeń związanych z prawami autorskimi. Teraz, gdy to już pewne, że czwarta część trafi na ekrany, twórcy zapowiadają, że Opowieści z Narnii: Srebrne Krzesło będzie jedyne w swoim rodzaju.

John Johnston, reżyser produkcji, zapowiedział, że w baśni ujrzymy zupełnie nowych bohaterów, a całość będzie mieć charakter reboota, gdyż w najnowszej odsłonie nie zobaczymy bohaterów znanych z poprzednich filmów. Jak niedawno pisaliśmy, spekuluje się, że w obsadzie znajdzie się Millie Bobby Brown znana ze Stranger Things. Ponadto, powrót do Narnii ma być znacznie mroczniejszy od poprzednich wypraw, a powiązanie ze starą trylogią będzie tylko umowne. Niewykluczone też, że będzie to ostatni film wyreżyserowany przez Johnstona.

Opowieści z Narnii: Srebrne Krzesło mają trafić do kin najwcześniej pod koniec 2019 roku.