Poseł Tadeusz Cymański proponuje piractwo?

Gościem audycji Poranna rozmowa w RMF FM był poseł Tadeusz Cymański. W rozmowie z Robertem Mazurkiem podzielił się swoimi filmowymi preferencjami.  Widzom i słuchaczom audycji zaproponował film Próba orkiestry Federico Felliniego. Wątpliwości budzi jednak źródło, które zasugerował poseł.

Próba orkiestry

To komediodramat słynnego włoskiego reżysera, Federico Felliniego (La strada, Słodkie życie, 8 i pół). W czasie kręcenia materiału dla telewizji, muzycy buntują się przeciwko dyrygentowi, na światło dzienne wychodzą problemy dzielące artystów.

W Porannej rozmowie w RMF FM  Robert Mazurek i Tadeusz Cymański rozmawiali o sprawie Mariana Banasia z Najwyższej Izby Kontroli, wynikach wyborów, edukacji seksualnej i akcji Tęczowy Piątek. Ponadto znalazła się też chwila na rozmowę o upodobaniach kinowych posła Tadeusza Banasia.

Robert Mazurek: Pan wygląda na gościa, który ogląda tylko “M jak Miłość” albo “Klan”. A pewnie w domu Pan siedzi, odpala Netfliksa i… “Breaking Bad”!
Tadeusz Cymańśki: Też nie! Odgrzewam stare filmy. I teraz to Państwu sprzedam. Teraz, proszę sobie zanotować. Próba orkiestry, przecinek, Fellini, cda, tysiąc dziewięćset siedemdziesiąty ósmy rok.

Gdzie legalnie oglądać filmy?

Wątpliwości wzbudza skrót cda, który odnosi się do serwisu UGC, na którym niejednokrotnie umieszczane są pirackie kopie filmów. Tym samym tak najwyraźniej jest w wypadku filmu Próba orkiestry: film dodany jest przez przypadkowego użytkownika, nie przez dystrybutora. Nie ma zatem pewności, że twórcy filmu albo ich spadkobiercy zostaną wynagrodzeni za tę formę dostępu.

Tymczasem niezaprzeczalnie legalna wersja Próby orkiestry jest dostępna w serwisie VOD, vod.tvp.pl, internetowej platformie Telewizji Publicznej, opłacanej z podatków i abonamentów. Co więcej, każdy abonent może korzystać z niej za darmo, wystarczy, że podczas rejestracji poda swój numer abonencki. Ponadto kto nie jest abonentem usług radiowo-telewizyjnych, może skorzystać z subskrypcji w cenie 9.99.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here