Obecność 3 – znamy datę premiery!

warrenowie
fot. HeliosPolska

Obecność 3 będzie różniła się od dwóch poprzednich odsłon serii. Reżyserem trzeciej części będzie dla odmiany Michael Chaves, który jest odpowiedzialny też za horror Topielisko. Klątwa La Lllorony. James Wan (twórca PiłyDead Silence oraz Naznaczonego) jednak jako producent będzie nadzorował powstawanie filmu.  

Obecność (2013)

Wszystko zaczyna się w domu, niedaleko lasu, gdzie wprowadza się rodzina Perronów. Mają oni pragnienie żyć długo i szczęśliwie, jednak poprzedni, martwi lokatorzy mają dla nich inny plan. Okultystyczne motywy oprawione w świetne efekty świetlne i dźwiękowe, sprawiają, że w filmach Jamesa Wana napięcie stale rośnie. Trzeszczące podłogi, samoistnie otwierające się drzwi, pies, który boi się przekroczyć próg domu, czy też niewiadomego pochodzenia sińce na ręce jednej z bohaterek – też mają w tym swój udział. Z biegiem czasu ilość paranormalnych zjawisk nasila się, a serce widza zaczyna bić coraz szybciej.

screemer
fot. Warner Bros Polska

Na uwagę zasługuje Patrick Wilson, który perfekcyjnie odnajduje się w roli egzorcysty oraz Lili Taylor, która odegrała rolę matki w rodzinie Perronów. Jej emocje i strach w oczach, naprawdę budzą w widzu niepokój. Oglądając Obecność można podskoczyć ze strachu na krześle. Dodatkowo zakończenie filmu kryje piękny przekaz, że miłość dziecka potrafi zwalczyć w rodzicu wszelkie zło i obudzić jego prawdziwe ‘ja’.

Obecność 2 (2016)

Obecność 2 kontynuuje opowieść o Edzie i Lorraine Warrenach, którzy są demonologami i pomagają osobom opętanym. Jednak na pierwszy plan wysuwają się tutaj zdecydowanie ofiary opanowane przez demony. Historia kręci się wokół samotnej matki wychowującej czwórkę dzieci. Dom zamieszkiwany przez nich, oczywiście jak to w horrorach bywa – jest nawiedzony. Początkowo są to podobnie jak w poprzedniej części dochodzące z ciemności głosy, skrzypiąca podłoga, czy też lecące znikąd krzesło. Madison Wolfe odnalazła się perfekcyjnie w swojej roli. Jeszcze nigdy nie widziałam żeby dziecko potrafiło tak dobitnie okazać przerażenie. Obecność 2 nie jest jednak tak straszna dla widza jak poprzednia część. Pojawia się w niej słynna Zakonnica, o której, w ubiegłym roku, został nakręcony oddzielny film. Podobną cechą jest to, że również skrywa pewien przekaz. Jaki? Tego dowiecie się oglądając obie części Obecności, w oczekiwaniu na trzecią.

Obecność 3 (2020)

Ed (Patrick Wilson) i Lorraine Warrenowie (Vera Farmiga) zajmą się tym razem sprawą oskarżonego o morderstwo mężczyzny. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że mężczyzna będzie twierdził, że został opętany przez demona. Demona, który zmusił go do morderstwa. “Punktem wyjścia nie będzie konkretny artefakt, a raczej akta jednej ze spraw WarrenówTo chyba pierwszy raz w historii USA, kiedy oskarżony użył opętania jako linii obrony” – dodał producent James Wan. Czy Obecność 3 będzie również kryła w sobie pewien przekaz jak poprzednie części? Na odpowiedź na to pytanie musimy poczekać. Amerykańska premiera The Conjuring 3 została wyznaczona na 11 września 2020 roku. 

warren
fot. Warner Bros Polska

Smętarz dla zwierzaków – kolejna adaptacja dzieła Stephena Kinga