Zapowiedź nowego sezonu serialu Detektyw od HBO

Do sieci trafił dzisiaj pierwszy trailer do trzeciego sezonu serialu HBO Detektyw, którego premiera odbędzie się w styczniu 2019 roku.

Trzecia odsłona antologii opowiada o makabrycznej zbrodni popełnionej w sercu hrabstwa Ozark. Tajemnicza sprawa pozostaje nierozwiązana przez trzydzieści lat, a kolejne dekady przynoszą nowe wydarzenia. Sprawę próbuje rozwiązać detektyw Wayne Hayes z Północno-Zachodniego Arkansas, którego gra zdobywca Oscara, Mahershala Ali (Moonlight). W pozostałych rolach występują Carmen Ejogo i Stephen Dorff. Twórcą serialu jest Nic Pizzolatto. Premiera w styczniu 2019 roku w HBO i HBO GO.

Powrót do klimatu z pierwszego sezonu

Jak doskonale pamiętamy, sezon drugi znacznie różnił się od pierwszej serii. Na tę zmianę wpłynęła nie tylko nowa obsada, ale także przeniesienie miejsca akcji z posępnej Luizjany do spalonej słońcem Kalifornii. Wielu osobom to odejście od wcześniejszego klimatu nie przypadło do gustu, co przeniosło się na zdecydowanie gorsze oceny kolejnej serii. Spora część ludzi twierdzi też, że największą bolączką sezonu drugiego było zakończenie współpracy scenarzysty serialu z jego reżyserem (Cary Joji Fukunaga), który wziął na swoje barki wyreżyserowanie całego sezonu pierwszego. Co prawda Fukunaga nie powraca, by reżyserować sezon trzeci, ale już w wyżej prezentowanej zapowiedzi widać, że twórcy chcą zbliżyć się do klimatu Luizjany.

Detektyw HBO
Pierwszy sezon Detektywa
Matthew McConaughey i Woody Harrelson w pierwszym sezonie serialu Detektyw
Czy seria trzecia ma szansę powtórzyć sukces pierwszego sezonu?

To możliwe. Patrząc na reakcję internautów, widać, że nowy trailer Detektywa został przyjęty z dużym entuzjazmem. Oprócz próby powrotu klimatem do korzeni serialu, na pewno cieszy nowa obsada z Mahershalą Ali na czele. Laureat Oscara z każdą kolejną rolą pokazuje, że jego umiejętności aktorskie są na bardzo wysokim poziomie. W jakiejkolwiek roli by się nie pojawił, od razu zwraca na siebie uwagę. Pamiętajmy chociażby o jego występie w Moonlight, który trwał naprawdę niewielką część filmu, a mimo to przyniósł mu wiele nagród. Jeśli chodzi o granie w serialach, to i tutaj aktor ma niemałe doświadczenie. Ostatni występ zaliczył w Luke’u Cage’u – netflixowej produkcji z uniwersum Marvela.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o