Niewidzialny człowiek – kiedy premiera?

Horror Niewidzialny człowiek już niedługo pojawi się w kinach. Produkcja w reżyserii Leigh Whannella zapowiada się niezwykle ciekawie. Film powstał w oparciu o powieść Herberta G. Wellsa, w której główny bohater, naukowiec, staje się niewidzialny. Czy warto zainteresować się tą wiosenną premierą i wybrać na seans?

Fabuła

Niewidzialny człowiek opowiada o niebezpiecznym związku Cecilii Kass (Elisabeth Moss) ze sławnym i niezwykle zdolnym naukowcem Adrianem (Oliver Jackson-Cohen). Mężczyzna znęca się psychicznie nad kobietą, a także ją kontroluje. W końcu Cecilia decyduje się na ucieczkę od psychopaty, pomaga jej siostra (Harriet Dyer). Niedługo potem kobieta dowiaduje się o samobójczej śmierci naukowca. Cały majątek męża Cecilii trafia na jej konto. Jednak od tego momentu wokół głównej bohaterki zaczynają dziać się dziwne i niewytłumaczalne rzeczy, Cecilia ma wrażenie, że prześladuje ją niewidzialny człowiek. Czy kobiecie uda się udowodnić tą niewyobrażalną tezę? Czy ktoś jej uwierzy?

Obsada

Główną rolę w horrorze zagrała Elisabeth Moss, znana m.in. z filmów Mad Men, To my, The square. Moss dobrze odnajduje się w thrillerach, więc bez wątpienia aktorka nie zawiedzie naszych oczekiwań. W roli socjopatycznego męża zobaczymy Olivera Jacksona-Cohena, który zagrał w serialu Nawiedzony dom na wzgórzu. Na ekranie nie zabraknie także Aldisa Hodga, Hariet Dyer czy Amali Golden.

Czy warto zobaczyć?

Niewidzialny człowiek jest kolejną odsłoną motywu poruszanego w literaturze science-fiction, który zapoczątkował w swojej powieści H. G. Wellsa. Główny bohater tego dzieła planuje zdobyć władzę nad światem stając się niewidzialnym, lecz skutkiem ubocznym tych działań jest postępujące szaleństwo. W 1933 roku ukazała się pierwsza ekranizacja powieści, w roli głównej wystąpił Claude Rains.

Najnowsza produkcja w reżyserii Leigh Whannella bardzo przyciąga uwagę ze względu na ciekawą, odświeżoną fabułę, w której pojawiają się nie tylko elementy filmu grozy, lecz także science fiction. Dla każdego fana horrorów dzieło Whannella będzie na pewno dobrym pomysłem na seans. Długo wyczekiwana premiera pojawi się w polskich kinach już 6 marca 2020 roku.