Motyw – premiera nowego, polskiego serialu

Motyw
fot. kadr z serialu

Seriale kryminalne zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Chętnie decydujemy się na wybór produkcji, które wzbudzają w nas emocje i przenoszą w świat zagadek. Nic więc dziwnego, że stacje telewizyjne, otwierając się na potrzeby widzów i chętnie poszerzają swoją ofertę. Motyw – nowy, polski serial kryminalny zadebiutował na platformie player.pl 12 grudnia. Jak wygląda zarys fabuły?

Na wstępie widzowi zaserwowany zostaje obraz zbrodni, dla której tłem są nierozwiązane tajemnice sprzed lat. W restauracji gdzie czas spędzają Luiza (Małgorzata Kożuchowska) i jej mąż Maks (Andrzej Konopka) dochodzi do strzelaniny, wskutek której małżeństwo zostaje ranne. Wszelkie przesłanki wskazują, że winną tej sytuacji jest ich była pracownica – Czarna, która w niedalekiej przeszłości próbowała uciec poza granice kraju. Dla śledczego z wieloletnim doświadczeniem – Pawła Szulca rozwiązanie sprawy wydaje się jasne, dopóki nie dochodzi do konfrontacji kobiet. Okazuje się, że cała trójka zna się jeszcze z czasów liceum a żeby rozwiązać sprawę trzeba będzie zajrzeć w ich głęboką przeszłość, pełną tajemnic. Wszystko sprowadza się do pytania, kto miał motyw by zaatakować.

Kto wystąpi obok Małgorzaty Kożuchowskiej?

Historia rozgrywa się we współczesnym Gdańsku, jednak retrospekcje przenoszą widzów w lata 80. W rolę bohaterów z przeszłości wcielili się absolwenci Państwowych Wyższych Szkół Teatralnych. Zagrają obok takich gwiazd jak wspomniana już Małgorzata Kożuchowska, Olga Bołądź, Agnieszka Grochowska, Michał Czarnecki czy Adam Ferency. Już od dziś abonamenci platformy player.pl mogą sprawdzić jak młodzi absolwenci wypadli na tle doświadczonych aktorów. Ci, którzy nie korzystają z playera będą zmuszeni wyczekać telewizyjnej premiery, która przewidziana jest na 26 grudnia. Dziesięcioodcinkowy serial zdaniem twórców od początku do końca serwuje masę emocji i wprowadza w nowatorsko ukazany świat zbrodni. Za produkcję odpowiedzialna jest Dorota Kośmicka, znana z takich seriali jak rodzinka.pl i Druga szansa. 

Nawiązanie fabuły serialu do lat 80. kojarzy się z bezbłędnym i najchetniej oglądanym serialem 2019 roku – Stranger Things. Czy polski serial w reżyserii Pawła Maślony, jednego z najlepiej zapowiadających się reżyserów młodego pokolenia, podzieli sukces produkcji Netfliksa?