Letnie kino plenerowe Starego Browaru

kino plenerowe Starego Browaru
fot. Radomil

W środę 3 lipca rusza kino plenerowe Starego Browaru. Seanse będą się odbywały w kolejne środy w parku przy centrum handlowym. Będzie można miło i spokojnie spędzić czas na trawie, oglądając filmy w kinie pod chmurką.

Najlepsze kino plenerowe Starego Browaru powraca! Latem wszyscy fani filmów i spotkań na wolnym powietrzu będą mogli w każdą środę o godzinie 21:00 oglądać wszystko to, co zaplanowali dla nas organizatorzy. A oni postawili na dobre kino. W repertuarze znalazły się m.in. Sól Ziemi (w reżyserii Juliano Ribeiro Salgado i Wima Wendersa), Woodstock (w reżyserii Michaela Wadleigha), Sugar Man (w reżyserii Malika Bendjelloula) czy W Drodze (w reżyserii Waltera Sallesa). To tylko część zapowiedzianych filmów, które będą wyświetlane w każdą środę wakacji. Pierwszy seans już 3 lipca! W tym roku widzowie będą mogli #zaPARKować w niecce p. Warto też pamiętać, że w przypadku złej pogody filmy będą puszczane na Szachownicy. Wstęp jest rzecz jasna bezpłatny, natomiast organizatorzy zapewniają, że liczba miejsc jest nieograniczona.

Każda projekcja będzie poprzedzona prelekcją, która będzie poprowadzona przez filmoznawcę, co jeszcze bardziej wzbogaca to wydarzenie.

W tym roku będzie można obejrzeć:

3 lipca – W Drodze, 2012 r., reż. Walter Salles
10 lipca – Backbeat, 1994 r., reż. Iain Softley
17 lipca – Manifesto, 2015 r., reż. Julian Rosefeldt
24 lipca – The Blues wybrany odcinek
31 lipca – Sól Ziemi, 2014 r., reż. Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders
7 sierpnia – Sny Wędrownych Ptaków, 2018 r., reż. Ciro Guerra, Cristina Gallego
14 sierpnia – Woodstock, 1970 r., reż. Michael Wadleigh
21 sierpnia – Komuna, 2016 r., reż. Thomas Vinterberg
28 sierpnia – Sugar Man, 2012 r., reż. Malik Bendjelloul

Partnerem merytorycznym jest Czas Kultury.