Lato w mieście, czyli filmowe atrakcje podczas plenerowych kin

Lato w mieście - kino plenerowe

Lato w mieście ma smak rozkosznej wolności, której nuty można wyczuć w każdej miejskiej aktywności. Otula delikatnie kołyszące się pod muzyczną sceną ciała aktywnych słuchaczy, uprzyjemnia przyjacielskie lunche oraz romantyczne, wieczorne kolacje przy kieliszku czerwonego wina. Jednak owa letnia wolność najbardziej wyczuwalna jest w formie plenerowego kina.

Sztuka filmowa w akompaniamencie letniego, ciepłego powietrza tworzy niepowtarzalny klimat przeżywania i dzielenia się emocjami. Brzmi zachęcająco, prawda? Jeszcze bardziej zachęcający wydaje się być repertuar najbardziej znanych i obleganych kin w Polsce. Zacznijmy od starej stolicy – królewskiego Krakowa, który słynie z afirmowania wszelkiej sztuki ale to nie jedyne proponowane przez nas lato w mieście!

Kino Pod Baranami

To już 11. edycja Letniego Taniego Kinobrania w jednym z najlepszych kin w Europie. Jeśli mieszkasz w Krakowie i chcesz poczuć magię kina i życia to koniecznie poświęć parę wieczorów na filmowe seanse. Kino Pod Baranami oferuje swoim widzom kartę lojalnościową – jeśli zdobędziesz 8 pieczątek za 8 obejrzanych filmów kolejny seans jest darmowy. Wśród proponowanych filmów większość to zeszłoroczne bądź tegoroczne premiery oraz głośne tytuły. Jest to więc świetna okazja aby nadrobić całoroczne filmowe zaległości za jedyne 8 złotych.

Lato w mieście - kino plenerowe
Lato w mieście – kino plenerowe

Kino Ars

Letnie kino to nie jedyna edycja, podczas której możliwe jest nabycie tanich biletów w Kinie Ars. Co jakiś czas instytucja zachęca swoich widzów do partycypacji z filmową sztuką biletami za kilka złotych. Jednak latem Kino Ars proponuje edycję pod tytułem lato w mieście pod osłoną ciekawych tegorocznych premier. Jest to ciekawa alternatywa dla repertuaru Kina Pod Baranami oraz kolejna lokalizacja, która pozwala widzom przenieść się do retro wnętrza klasycznego kina.

Książki na wakacje – podpowiadamy, co czytać na plaży

Kina plenerowe – lato w mieście Kraków

Krakowscy widzowie mogą delektować się filmowymi wieczorami w paru ciekawych lokalizacjach. Pierwszą z nich jest znane Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Owe muzeum organizuje darmowe pokazy filmowe w każdy piątek, proponując mieszkańcom nietuzinkowe tytułu nierzadko związane ze sztuką współczesną. Ciekawą atrakcją pokazów może być bufet obsługiwany przez restaurację Orzo, która działa prężnie w sąsiedztwie MOCAK-u. Darmowym kinem plenerowym można się również cieszyć pod Galerią Krakowską. Rozłożone naprzeciw głównego wejścia leżaki kuszą, aby zasiąść i cieszyć się tytułowym latem w mieście w jego modernistycznym sercu. Jednak w sztuce kina plenerowego prym wiedzie BAL – kawiarnia na industrialnym Zabłociu. To wyjątkowe miejsce spotkań oferuje latem głównie klasyczne tytuły filmowe, do których chętnie wraca się nie raz, nie dwa! Jeśli macie ochotę wrócić do ulubionych filmów to jest to niepowtarzalna okazja!

Lato w mieście - kino plenerowe
Lato w mieście – kino plenerowe

Warszawskie lato w mieście!

Stolica zalała swoich mieszkańców możliwościami wyboru lokalizacji plenerowego, rozkosznego pochłaniania filmów. Zebrała je jednak w formie jednej strony internetowej i inicjatywy Filmowa Stolica Lata. Zachęcamy więc do wejścia na stronę, przeczytania paru słów o projekcie i znalezieniu najbliższego Was kina plenerowego. To się nazywa prawdziwe lato w mieście! W ofercie Filmowej Stolicy Lata znajdziemy między innymi kultowe kino samochodowe, które samo w sobie jest nie lada atrakcją oraz wehikułem kulturalno – czasowym.