Kurier – zwiastun i fotosy z filmu

Już w marcu tego roku na ekrany kin wejdzie film w reżyserii Władysława Pasikowskiego, inspirowany historią Jana Nowaka-Jeziorańskiego.Kurier

Inspiracją do tego opartego na faktach filmu sensacyjno-szpiegowskiego jest postać Jana Nowaka-Jeziorańskiego. W jego rolę wcielił się Philippe Tłokiński (Belfer). Ponadto na ekranie zobaczymy Tomasza Schuchardta, Andrzeja Woronowicza, Zbigniewa Zamachowskiego, Mirosłwa Bakę, Jana Frycza czy Grzegorza Małeckiego i Patrycję Volny. Samotna misja Jana Nowaka-Jeziorańskiego, tytułowego kuriera, miała zaważyć o losach Polski i II Wojny Światowej. Podczas wykonywania swojej misji poznał ludzi, którzy na zawsze zmienili jego życie.

Zobacz galerię zdjęć z filmu Kurier

 

To kolejny w dorobku Władysława Pasikowskiego film podejmujący tematykę szpiegowską. Przed pięciu laty na ekranach kin ukazał się Jack Strong, opowiadający dramatyczne losy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Władysław Pasikowski mówi o filmie:

Naszym celem jest opowiedzenie sensacyjnej, lecz opartej na życiu historii, której scenarzyści Jamesa Bonda pewnie by nie wymyślili, opowiedzenie jej przy tym w maksymalnie nowoczesny sposób, korzystając z osiągnięć nowej stylistyki filmów przygodowo-sensacyjnych.

Producentami filmu Kurier są Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Scorpio Studio, które współpracowało przy produkcji wspomnianego filmu o Ryszardzie Kuklińskim.

W filmie pojawi się Patrycja Volny, która zagrała między innymi w serialu 1983 oraz nadchodzącym Obywatelu Jonesieopowiadającym historię brytyjskiego dziennikarza, Garetha Jonesa. Jest tam opis wielkiego głodu, którego doświadczono w 1933 roku na Ukrainie. Zobaczcie zdjęcia z planu filmu, który miał miejsce w Krakowie:

Obywatel Jones – relacja z planu zdjęciowego