Krakowski Festiwal Filmowy startuje już w przyszłą niedzielę

Pełny filmowy program, branżowe wydarzenia KFF Industry oraz wiele propozycji  specjalnych będzie dostępnych online dla widzów w całej Polsce! Już w tę niedzielę, 31 maja rozpocznie się jubileuszowy 60. Krakowski Festiwal Filmowy. Program Krakowskiego Festiwalu Filmowego zostanie w całości przeniesiony do sieci!

— Mamy świadomość, że nic nie zastąpi festiwalowej atmosfery, wspólnie reagującej kinowej widowni, czy kuluarowych spotkań. Jednak w obliczu niepewnej przyszłości zdecydowaliśmy się na realizację Festiwalu w tej nowej formule. Robimy to z szacunku dla twórców, którzy z niecierpliwością czekają na konfrontację swoich najnowszych dzieł z festiwalowym jury i publicznością, ale także dla widzów, którym chcemy zapewnić wartościową odskocznię od codziennych trosk i przywołać odrobinę normalności w tych trudnych chwilach — wyjaśnia Krzysztof Gierat, dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Jak dodaje — Na wspólne świętowanie festiwalowych urodzin przyjdzie jeszcze czas.

Najnowsze filmy dokumentalne, animowane i krótkie fabuły ze świata, oczekiwane polskie premiery. Ponadto spotkania z twórcami będą dostępne bez wychodzenia z domu.

Na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym zobaczymy jak co roku około 200 filmów z całego świata. Wśród nich dokumenty oraz krótkometrażowe filmy fabularne i animowane, które wezmą udział w konkursach: trzech międzynarodowych i polskim. 4 międzynarodowe składy jurorskie wyłonią zwycięzców, na których czekają nagrody o łącznej wartości 238 000 zł. Wiele innych tytułów prezentowanych będzie w specjalnych sekcjach tematycznych. W przeciwieństwie do platform VOD festiwalowe filmy będzie można zobaczyć jedynie podczas seansów określonych w harmonogramie pokazów, dostępnych na terenie Polski. Po seansach filmowych, jak co roku, odbędą się spotkania z twórcami i bohaterami filmów. Tym razem transmitowane w mediach społecznościowych i na stronie festiwalu.

Dostęp do festiwalowych filmów online otrzymają wszyscy posiadacze karnetów, akredytacji oraz biletów na pojedyncze seanse, które w związku ze zmianą formuły oferowane będą w nowych, atrakcyjnych cenach. Internetowe spotkania z twórcami, debaty oraz wydarzenia towarzyszące będą dostępne bez ograniczeń.

Na stronie festiwalu jest już dostępny program, można również kupować karnety i bilety na wybrane seanse: www.krakowfilmfestival.pl

Sekcja branżowa KFF INDUSTRY

Będzie otwarta jedynie dla akredytowanych gości z Polski i zagranicy, którym udostępniona zostanie wideoteka online oraz konferencje, wykłady, dyskusje panelowe, a także prezentacje projektów animowanych i dokumentalnych na różnych etapach produkcji. W formule zamkniętej odbędzie market koprodukcyjny oraz warsztaty Doc Lab Poland współorganizowane przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego.

Krakowski Festiwal Filmowy jest na ekskluzywnej liście wydarzeń kwalifikujących do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a także rekomenduje do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach.