Kino Pod Baranami zaprasza na Bajkowy Dzień Dziecka!

Bajkowy Dzień Dziecka

Do 1 czerwca pozostało już niewiele czasu. Jeśli jednak wciąż nie macie pomysłu, jak zorganizować ten szczególny dzień swoim pociechom, mamy dla Was ciekawą propozycję.

Kino Pod Baranami razem z Siecią Kin Studyjnych i Lokalnych zaprasza na Bajkowy Dzień Dziecka. Mali widzowie 2 czerwca o godzinie 11 będą mieli okazję obejrzeć pokaz zdigitalizowanych klasycznych polskich bajek.

W ramach tego niezwykłego wydarzenia wyświetlone zostaną dwa lalkowe filmy krótkometrażowe Jerzego Kotowskiego: Rycerz z Kapadocji, czyli opowieść o świętym Jerzym, który pokonał smoka, oraz Baśń o korsarzu Palemonie, będąca adaptacją wiersza Jana Brzechwy. Nie zabraknie również Smoka Barnaby z 1977 roku.

Zrekonstruowane cyfrowo bajki pochodzą ze zbiorów Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego. Po seansie mali kinomani wezmą udział w kreatywnych zabawach pod okiem animatorów Famigi. Nie zapomnijcie o przebraniu – strój księżniczki czy rycerza będzie na pewno mile widziany!

Bajkowy Dzień Dziecka
Do Kina Pod Baranami zawita również Smok Barnaba! “Smok Barnaba”: (c) Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny

Z kolei w niedzielę, 3 czerwca, na ekrany wkroczy rezolutna Basia. Mali widzowie obejrzą pokaz bajek nowej serii animowanej, której bohaterką jest pięcioletnia, nieprzeciętna dziewczynka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Animowane przygody Basi uczą dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach.

Po seansie dzieci będą miały okazję wziąć udział w pokazie wielkich baniek mydlanych, a na każdego uczestnika zabawy czeka niespodzianka.

Bajkowy Dzień Dziecka – program

PROJEKCJA BAJEK O KSIĘŻNICZKACH I RYCERZACH (czas trwania: 36’)

RYCERZ Z KAPADOCJI
reż. Jerzy Kotowski, Polska 1975, 13′

Zrealizowana w formie wycinankowej animacji opowieść o św. Jerzym, rycerzu, który pokonał smoka. Film inspirowany Złotą legendą Jakuba de Voragine i wierszem Jerzego Harasymowicza Mit o św. Jerzym oraz wzbogacony cytatami malarskimi z różnych epok.

BAŚŃ O KORSARZU PALEMONIE
reż. Jerzy Kotowski, Polska 1959, 13′

Umierający Król Fafuła obiecuje koronę temu, kto pokona cieszącego się złą sławą kapitana Palemona. Animowany film lalkowy będący adaptacją wiersza Jana Brzechwy.

SMOK BARNABA
reż. Tadeusz Wilkosz, Polska 1977, 10′

Bajka o smoku-dziwaku, smakoszu słodyczy, który plądruje chaty w okolicznych wioskach pozbawiając mieszkańców jedzenia. Monstrum porywa nawet księżniczkę z zamku żądając okupu w formie smakowitych wypieków. Lalkowa animacja Tadeusza Wilkosza, twórcy m.in. Przygód Misia Colargola oraz Pingwina Pik-Poka.

ZABAWY Z FAMIGĄ (czas trwania: 30’)

W ramach Bajkowego Dnia Dziecka animatorzy Famigi zaproszą wszystkich uczestników – dużych i małych – do kreatywnych zabaw inspirowanych prezentowanymi animacjami.

BILETY: 11 zł

niedziela, 3 czerwca, godz. 11.00
Dzień Dziecka z Basią i Famigą (czas trwania: 50’)

BASIA – zestaw bajek
reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska 2017
Kiedy ma się 5 lat, świat jest wyjątkowo ciekawy. Wyprawa do zoo, biwak, dzień w przedszkolu, a nawet pobyt w domu z katarem mogą być początkiem niezwykłej przygody. Basia ma tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić.
Odcinki: BASIA I UPAŁ W ZOO | BASIA I ANIELKA | BASIA I NOWY BRACISZEK |
BASIA I BIWAK | BASIA I DZIADKOWIE

POKAZ WIELKICH BANIEK MYDLANYCH (czas trwania: 60’)
Famiga zaprasza do wspólnej zabawy w Krainie Mydlanych Marzeń – kruchej jak mydlana
bańka. W tym bańkowym świecie wszystko może się zdarzyć, a ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

BILETY: 20 zł


Źródło: informacje prasowe organizatorów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o