Kevin Spacey oskarżony o molestowanie. Kasacja HoC

Kevin Spacey
fot. Pinterest

Kevin Spacey został oskarżony przez Anthony’ego Rappa o  molestowanie. Do “niewłaściwego zachowania” na tle seksualnym  miało dojść w 1986 roku na jednej z imprez, gdy Rapp miał 14 lat.

Anthony Rapp jest aktorem znanym głównie z ról musicalowych (zagrał m.in. w “Rent”). Później pojawił się także w “You’re a Good Man, Charlie Brown”. Obecnie jest aktywnym działaczem LGBT i określa się jako osoba biseksualna.

W rozmowie z portalem buzzfeed.com Rapp oświadczył, że w 1986 roku Spacey zaprosił go na imprezę w  apartamencie na Manhattanie. Według niego w pewnym momencie aktor miał podejść do czternastoletniego Rappa oglądającego telewizję i położyć się na nim. “Do dziś nie mogę się tego pozbyć z mojej głowy. Ta sytuacja była dla mnie bardzo dezorientująca “.

Na te oskarżenia Kevin Spacey zareagował już oświadczeniem:

“Mam wiele podziwu i szacunku dla Anthony Rappa jako aktora. Jestem przerażony jego historią. Szczerze mówiąc, nie pamiętam tego spotkania, od jego czasu minęło ponad 30 lat. Ale jeżeli zachowałem się tak, jak opisuje (Rapp – przyp. red.), należą mu się szczere przeprosiny za moje niewłaściwe, pijackie zachowanie. Przepraszam za uczucia, z którymi musiał się zmagać przez te wszystkie lata. Ta historia dała mi odwagę, żeby uporządkować także inne kwestie w moim życiu. Wiem, że opowiadano o mnie różne historie, a niektóre z nich podsycał fakt, że bardzo chronię swoją prywatność. Jak wiedzą najbliższe mi osoby, na przestrzeni życia angażowałem się w związki zarówno z kobietami, jak i mężczyznami. Kochałem i miałem romantyczne relacje z mężczyznami i zdecydowałem, że teraz chcę żyć jako osoba homoseksualna. Chcę się z tym otwarcie zmierzyć, zaczynając od przyjrzenia się swojemu zachowaniu.”

Oryginał oświadczenia

House of Cards zakończy się na szóstym sezonie

Jak podaje serwis deadline.com nadchodzący, szósty sezon House of Cards  będzie jego ostatnim. Trzynaście odcinków serialu pojawi się na platformie roku 2018.

Netflix Cancels ‘House Of Cards’, Says It’s “Deeply Troubled” Over Kevin Spacey Claims

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o