“Każdego dnia” – nowe love story wkrótce w kinach!

Każdego dnia to filmowe love story oparte na bestsellerowej powieści Davida Levithana, noszącej ten sam tytuł. Historię Levithana, jednego z najpopularniejszych twórców literatury młodzieżowej, na wielki ekran przeniósł reżyser I że cię nie opuszczę – Michael Sucsy.

Ekranizacja powieści trafi do kin trafi 2 marca. Główną bohaterką filmu jest szesnastolatka Rhiannon. Dziewczyna zakochuje się w nastolatku budzącym się każdego dnia w ciele innej osoby. Do roli Rhiannon przesłuchano aż 350 aktorek. W końcu jednak Sucsy zdecydował się zatrudnić utalentowaną Australijkę, Angourie Rice, którą poznał półtora roku wcześniej. – Po raz pierwszy spotkałem ją w Los Angeles na premierze „Równych gości” – wspominał– Zagrała tam kapitalnie. Myślałem wtedy o filmie o relacjach ojciec-córka i jej talent wydał mi się świeży i niezaprzeczalny. Nic więc dziwnego, że w końcu wpadłem na to, że byłaby doskonała w roli Rhiannon. 

Kariera zdolnej Australijki rozwinęła się błyskawicznie. Po udziale w krótkim metrażu Transmission (reż. Zak Hilditch), otrzymała rolę w fabule These Final Days, która wzbudziła uznanie na MFF w Cannes w 2014 roku. Rice wykorzystała szansę, występując m.in. w nowej odsłonie Spider-Mana i w Na pokuszenie Sofii CoppoliKażdego dnia to dla niej kolejne doświadczenie i następny krok na drodze do ugruntowania międzynarodowego sukcesu.  Angourie miała kluczowe znaczenie. Niezwykła relacja z A, jaką nawiązuje Rhiannon, musiała być wiarygodna dla widza. Angourie sprawiła, że tak właśnie się stało – stwierdził reżyser.

Opis fabuły

16-letnia Rhiannon pragnie prawdziwej miłości, ale jej związek wystawiany jest na ciągłe próby. Wszystko zmienia się, gdy poznaje chłopaka, który dzieli się z nią niezwykłą tajemnicą. Nastolatek każdego dnia budzi się w ciele kogoś innego. Nie ma wpływu na to, kim będzie nazajutrz, więc stara się nie pozostawiać po sobie śladu w życiorysach innych osób. Jego zasady przestają mieć jednak znaczenie, gdy poznaje Rhiannon. Młodych kochanków łączy niezwykle silne uczucie i przekonanie, że są w stanie pokonać wszelkie przeciwności. Mimo to, pod wpływem pewnych wydarzeń, zaczynają wątpić, czy wspólna przyszłość jest możliwa. Ich miłość jest bezgraniczna, lecz czy odważą się podjąć ogromne ryzyko, by pozostać razem?

Zobaczcie film z planu:

Źródło: materiały prasowe/ Forum Film Poland