Katolicki Netflix wystartuje pod koniec 2018 roku

W Polsce powstaje Katolicki Netflix, który powinien być dostępny jeszcze pod koniec bieżącego roku! O. Adam Szustak znany z kanału na YouTube – Langusta na plamie, pragnie zbudować kaznodziejską platformę wideo.

 


Katolicki Netflix zastąpi portal Dominikanie.pl

Jeden z najpopularniejszych polskich rekolekcjonistów O. Adam Szustak ogłosił powstanie zupełnie nowej streamingowej platformy z materiałami stricte przeznaczonymi dla katolików. Wraz z dominikańską bracią w ciągu najbliższych miesięcy chce stworzyć kaznodziejsko-teologiczno-duszpasterską platformę z treściami wideo, którą aktualnie roboczo nazywa Katolickim Netflixem. Nagrania mają być rejestrowane w wynajętym w Warszawie lofcie. Serwis ma zrzeszać jak najwięcej dominikanów oraz innych twórców związanych z Kościołem. Przekształcony portal będzie miał za zadanie dostarczać jak najwięcej biblijnych i teologicznych treści. Zostanie on podzielony na kilka działów, takich jak: teologiczny, liturgiczny, katechetyczny oraz taki, który będzie wypełniony materiałami skierowanymi do dzieci. W rozmowie z portalem Stacja7.pl o. Szustak mówił:

Chcemy rozwijać wyłącznie treści wideo, ponieważ odkrywamy, że jest to najlepsza forma do głoszenia Słowa Bożego w dzisiejszym świecie, najlepsza forma dostarczania katolikom dobrze zrealizowanej i nagranej duchowej strawy.

Katolicki Netflix
fot. Netflix

Katolicki Netflix ma rozpocząć promocję swoich treści po wakacjach 2018. Nowa platforma prawdopodobnie wystartuje w grudniu bieżącego roku, a najpóźniej na Wielkanoc 2019. Serwis ma finansować fundacja oraz wierni poprzez wpłacanie datków przez serwis Patronite. Warto również dodać, że obecna nazwa mającej powstać platformy to tylko i wyłącznie wersja robocza. Ojciec kaznodzieja nie podał jeszcze oficjalnej nazwy.