Jude Law Zagra Dumbledore’a!

Jude Law wcieli się w młodego Albusa Dumbledore’a w kontynuacji filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć ”.

Nowy film w reżyserii Davida Yatesa wejdzie do kin w 2018. Scenariusz napisze sama J.K Rowling. Film będzie bezpośrednią kontynuacją przygód magizoologa Newta Skamandera- w tej roli ponownie zobaczymy Eddiego Redmayne’a. Reżyser bardzo ciepło wypowiada się o odtwórcy Dumbledore’a:

Jude Law jest fenomenalnym, utalentowanym aktorem, którego praca jest szeroko podziwiana. Cieszę się na możliwość pracy z nim. Wiem, że świetnie uchwyci nieoczekiwanie aspekty Albusa Dumbledore’a w tym, jak wyjawiła J.K. Rowling, odmiennym okresie jego życia.

J.K Rowling ujawniła 10 lat temu, że dyrektor szkoły magii jest homoseksualistą i zadurzył się w Grindelwaldzie.

Akcja filmu będzie się toczyć dwadzieścia lat przed objęciem przez Dumbledore’a stanowiska dyrektora Hogwartu. Być może w nowym filmie zobaczymy starcie dwóch najpoteżniejszych czarodziejów swoich czasów- w roli Grindelwalda ponownie obsadzono Johnnego Deppa. 

Jude Law urodził się w 1972. W 1999 roku otrzymał nominację do Oscara za rolę w filmie „The Talented Mr Ripley” i w 2003 roku za film „Cold Mountain”

Obecnie kojarzony głównie z postacią Doktora Watsona w serii filmów z Sherlockiem Holmesem (reż. Guy Ritchie) oraz nowym serialem produkcji HBO „Młody Papież”.