Joker | największa rola Phoenixa

Joker
fot. YouTube

Najnowsza ekranizacja losów psychopatycznego komika, którego życie w społeczeństwie doprowadza do ostateczności zachwyca! Joker to absolutnie najlepsze dzieło tego roku i zdumiewająca rola Joaquina Phoenixa!

Joker pokazuje kulisy kariery klauna

Głównym bohaterem tej historii jest Arthur Fleck, średniego wieku mężczyzna, który jest niespełnionym komikiem. Swoją pasję próbuje pielęgnować jako uliczny klaun. Mimo docinków ze strony kolegów i ciężkiej pracy, to zajęcie sprawia mu radość. Mężczyzna mieszka w zaniedbanym mieszkaniu wraz z matką, którą zajmuje się sam. Arthur nigdy nie poznał swojego ojca, dlatego to właśnie matka jest mu najbliższa. Niestety codzienne funkcjonowanie w moralnie zepsutym społeczeństwie doprowadzi klauna do ekstremalnych decyzji, o których dowie się cały świat. Do czego posunie się Joker?

Joker to arcydzieło pod każdym względem

Nad filmem moglibyśmy długo rozwodzić. Bezsprzecznie Joker to emocjonalny gigant, który poruszy każdego, kto pozwoli porwać się tej dramatycznej historii. Inteligentne kino, na najwyższym poziomie. Wszystko tutaj współgra ze sobą idealnie. Scenariusz jest przemyślany w każdym calu. Fabuła trzyma w napięciu, sprawia, że widz przeżywa kolejne sekundy na ekranie równie intensywnie jak sami bohaterowie (albo nawet i bardziej).

Z pewnością klimat filmu robią przede wszystkim zdjęcia oraz muzyka. Ścieżka dźwiękowa doskonale została wpasowana w poszczególne ujęcia, która potęguje nam ich odbiór. Słuchając niektórych utworów pojedynczo, można dostać gęsiej skórki. Coś pięknego!

Joaquin Phoenix zachwycił swoją kreacją Jokera!

Po seansie trudno jest nie zgodzić się z opinią, że Joaquin Phoenix niewątpliwie przygotowywał się do tej roli wyjątkowo skrupulatnie. Oprócz oczywistych walorów wizualnych, czyli sporej utraty wagi, wyćwiczenia specyficznej mimiki i chorobliwego śmiechu trzeba zwrócić uwagę na psychologię postaci (a dokładniej jej tragizm). Jego Joker to bohater z krwi i kości, emanujący smutną rzeczywistością, która popycha go w kierunku nieuniknionego szaleństwa.

Joker
fot. YouTube

Pogoń za marzeniem, za akceptacją i za odnalezieniem swojego miejsca w tym antyludzkim świecie gubi naszego bohatera.

Być może oglądając to i my sami się gubimy. Wątpimy w ludzi. Wątpimy w empatię i dobroć. Nie odróżniamy normalności od obłędu. Zadajemy sobie pytanie: czym jest normalność? Czy na tym świecie istnieją jakiekolwiek wartości? Arthur Fleck staje się głosem uciemiężonego ludu, który jest oszukiwany i poniżany każdego dnia. Bez wątpienia jest to jedna z najlepszych kreacji Jokera, z jaką było dane mi było się zapoznać. Joaquin Phoenix zrobił coś fantastycznego.

Bardzo smutny film

Smutek. Jest to jedyne uczucie, które towarzyszy mi po seansie filmu Joker w reżyserii Todda Phillipsa. Z pewnością jest to wartościowy obraz, który pokaże widzom tę niesamowicie smutną odsłonę psychopatycznego mordercy, w którego postać wcielało się już wielu. Konkludując, nie jest to film dla każdego. A już na pewno nie dla tych, którzy od kina wymagają funkcji rozrywkowej. Joker to obraz nadzwyczaj smutny i prawdziwy. I właśnie to przeraża najbardziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here