James McAvoy w drugiej części “To”?

To

Trwa casting do głównych ról w drugiej części filmu To. Jak donoszą amerykańskie media, James McAvoy i Bill Hader przymierzani są do zagrania postaci Billa i Richiego.

Zeszłoroczny sukces pierwszej części adaptacji słynnej powieści Stephena Kinga najwyraźniej zachęcił twórców do skierowania się w stronę bardziej znanych aktorów. Uznany przez krytykę i publiczność film został najbardziej kasowym horrorem z kategorią wiekową R w historii kina, przynosząc dochody prawie 700 milionów dolarów. To zajęło zatem drugie miejsce wśród największych sukcesów finansowych studia Warner Bros w 2017 roku, zaraz po Wonder Woman, której box office także znacznie przekroczył oczekiwania.

Na chwilę obecną jedyną potwierdzoną członkinią Klubu Frajerów jest Jessica Chastain, która wystąpi w roli Beverly. W pierwszej części historii rudowłosą nastolatkę zagrała Sophia Lillis. James McAvoy miałby wcielić się w nieoficjalnego przywódcę Klubu, Billa, który 27 lat po wydarzeniach z pierwszej części jest sławnym pisarzem. Znany z działalności w Saturday Night Live komik Bill Hader rozważany jest do roli Richiego. Poprzednio zabawnego gadułę sportretowała dziecięca gwiazda Stranger Things, Finn Wolfhard.

Pierwotnie za realizację obu części odpowiadał Cary Fukunaga. Reżyser opuścił projekt ze względu na różnice poglądów artystycznych z wytwórnią New Line Cinema. Wówczas reżyserią projektu zajął się Andrés Muschietti, z którym Jessica Chastain współpracowała przy okazji Mamy (2013). Druga część To ma trafić do kin we wrześniu 2019 roku.