I am Paul Walker – mamy zwiastun!

Kilka miesięcy temu na łamach naszego portalu pojawił się artykuł, dotyczący szumu w mediach na temat powstania filmu dokumentalnego o znanym aktorze z filmu Szybcy i wściekliDzisiaj mamy jednak już dla Was zarówno datę wyemitowania filmu, jak i jego zwiastun!

I am Paul Walker, czyli pierwsza produkcja Network Entertainment

O przedwczesnej śmierci popularnego amerykańskiego aktora, która miała miejsce 30 listopada 2013 roku, słyszeli wszyscy. Paul Walker w wieku 40 lat zginął w wypadku samochodowym na skutek licznych urazów i poparzeń. Mężczyzna znany jest przede wszystkim z serii Szybcy i wściekli. Przed śmiercią wystąpił w szóstej z siedmiu części filmów o familii Dominica Toretto, stając się przy tym twarzą franczyzny. Cały majątek zgodnie z wolą Walkera otrzymała jego córka, Meadow.

Paul Walker

Film I am Paul Walker jest pierwszym odcinkiem z serii dokumentów o znanych osobach, które za życia dokonały czegoś wielkiego. Dziełem zajmuje się producent Derik Murray, a jako reżyser zadebiutuje Adrian Buitenhuis. Oryginalna produkcja powstała w studiu Network Entertainment. Film ma przedstawiać historię kariery, archiwalne rozmowy z aktorem, m.in. na temat jego pasji nurkowania, wywiady z jego przyjaciółmi oraz współpracownikami czy materiały ukazujące jego zaangażowanie w odbudowę Haiti po trzęsieniu ziemi. Przede wszystkim ma to być opis postaci słowami najbliższych jej osób. W zwiastunie możemy zobaczyć Walkera jako dziecko oraz podczas premiery pierwszej odsłony Szybkich i wściekłych.

Ojciec. Humanitarysta. Przyjaciel. Życie Paula Walkera było wypełnione po brzegi, a jego spuścizna miłości i współczucia wciąż inspiruje innych.

Film zostanie wyemitowany 11 sierpnia 2018 roku na stacji Paramount Network. Data premiery w Polsce niestety nie jest jeszcze znana.