Horror do kwadratu, czyli świat Stephena Kinga w Castle Rock

Nadchodzi kolejny serial, który powstał na podstawie twórczości mistrza grozy, Stephena Kinga. Castle Rock ma jednak w sobie mieścić niemal wszystkie koszmarne historie, które wyszły spod jego pióra.

Stacja Hulu ogłosiła swoją najnowszą produkcję. Castle Rock to psychologiczny horror osadzony w multiwersum powieści Stephena Kinga. Na ekranie zobaczymy wykorzystanie elementów znanych ze wszystkich historii mistrza grozy. Do sieci trafił najnowszy zwiastun.

Castle Rock – szczegóły produkcji

Fabuła serialu ma miejsce małym miasteczku Maine, znane już dobrze wszystkim czytelnikom Kinga. To właśnie tam rozgrywa się akcja większości jego koszmarnych hitów – Cujo, Mrocznej połowie, To czy Sklepiku z marzeniami, ale także w opowiadaniu Skazani na Shawshank. Produkcja Hulu ma więc spiąć wiele historii w całość. Castle Rock to pierwsze takie przedsięwzięcie.

Plakat promujący Castle Rock

Na ekranie zobaczymy nie tylko rozchwytywanego dzięki roli w To Billa Skarsgårda. W obsadzie są także André Holland, Melanie Lynskey, Sissy Spacek, Jane Levy i Scott Glenn. Twórcami serialu są Sam Shaw i Dustin Thomason. Produkcją zajmie się między innymi J.J. Abrams. Premiera już 25 lipca na platformie Hulu.

Horror To – Co na temat filmu mówi Bill Skarsgård?