Gra o tron – Smocza skała – wprowadzenie do sezonu

Gra o Tron

Pierwszy odcinek kolejnych sezonów serialu Gra o Tron zawsze pozostawia pewien niedosyt, w zamierzeniu mający zachęcić widzów do obejrzenia kolejnych epizodów. Tak samo było i tym razem.

Najważniejsze wątki

Z drugiej strony pierwszy epizod nadaje pewien kierunek całemu sezonowi, poprzez nakreślenie wątków, które rozwiną się w kolejnych odcinkach. Mocne trzęsienie na początek (chociaż dla wiernych fanów nie jest to zaskakujące), poprzedza serię niezbyt dynamicznych wydarzeń. Arya Star zmierza do Królewskiej Przystani, aby zemścić się na Cersei Lannister za krzywdy, które z winy królowej doznali Starkowie. Armia umarłych pod wodzą Białych Wędrowców ciągnie na południe. John Snow, król Północy, stara się zjednoczyć poddane mu rody w walce z nadciągającym niebezpieczeństwem, a Cersei Lannister walczy o przetrwanie swojego rodu.

Gra o tron – gra o przetrwanie?

Wydaje się, że wszystko zmierza do konfrontacji ludzi z południa z armią umarłych i Białych Wędrowców, a najważniejszym wątkiem całego sezonu będzie tym razem próba zjednoczenia się podzielonych krain przeciwko nadchodzącemu niebezpieczeństwu. A może zostanie wyodrębniony jeden przywódca lub przywódczyni, który lub która pokonawszy hordy bestii, przy okazji weźmie we władanie całe Westeros? Czyżby Gra o Tron wracała do punktu wyjścia? Nie chcę silić się tu na przepowiadanie możliwych scenariuszy. Autorzy serialu nie raz dowiedli, że potrafią zaskoczyć widzów. W każdym razie, spodziewajcie się regularnych komentarzy do kolejnych odcinków sezonu siódmego Gry o Tron.