Film biograficzny Tolkien – kogo zobaczymy w obsadzie?

Dome Karukoski stanie za kamerą filmowej biografii J.R.R. Tolkiena pt. Tolkien. Kogo zobaczymy na ekranie w roli autora Hobbita i trylogii Władca pierścieni?

Nad scenariuszem produkcji, zatytułowanej po prostu Tolkien, pracują David Gleeson i Stephen Beresford. Jeszcze w lipcu poszukiwali oni aktorów do dzieła, mającego opowiadać o młodych latach przyszłego twórcy fantasy – osieroconego chłopaka, który znalazł przyjaźń, miłość i inspirację wśród szkolnych wyrzutków; o jego edukacji na Pembroke College oraz walce na froncie I wojny światowej. Dziś już wiemy, że udało się znaleźć idealnego odtwórcę młodego Tolkiena.

Brytyjski aktor Nicholas Hoult ma wcielić się w rolę przyszłego autora. Do sieci trafiła również informacja o tym, że w filmie zobaczymy także Craiga Robertsa, znanego z filmu Moja łódź podwodna. Roberts odegra rolę Sama, młodego chłopaka, z którym Tolkien działał w czasie światowego konfliktu. Ponadto, na ekranie pojawi się także Lily Collins w roli Edith Bratt – żony twórcy, jego wielkiej miłości, która zainspirowała wiele postaci we Władcy pierścieni.