Fantastyczne Kino Plenerowe
Film

Kino Paradox – Program 11-17 sierpnia – Fantastyczne kino plenerowe

Zapraszamy na cykl projekcjii Fantastyczne kino plenerowe w Kinie Studyjnym Paradox.


 

REPERTUAR 11-17 SIERPNIA

Zapraszam na Fantastyczne Kino Plenerowe – wstęp na wszystkie pokazy wolny.

Fantastyczne Kino Plenerowe

11.08 PIĄTEK

21:00     Grawitacja / reż. Alfonso Cuarón / Wielka Brytania, USA / 2013 / 90′ –

16.08 ŚRODA

21:00     Test pilota Pirxa / reż. Marek Piestrak / Polska, ZSRR / 1979 / 95′

17.08 CZWARTEK

21:00     Seksmisja / reż. Juliusz Machulski / Polska / 1983 / 116′

Grawitacja

Reżyseria: Alfonso Cuarón
Scenariusz: Jonás Cuarón, Alfonso Cuarón
Obsada: Sandra Bullock, George Clooney, Ed Harris

Są filmy o kosmosie i Filmy-O-Kosmosie. „Grawitacja” Alfonso Cuarona jest tym drugim – zakorzenionym raczej w kinie akcji niż w prozie szacownych klasyków science fiction, ale równie monumentalnym. Na ekranie wszystko pisane jest wielką literą, zaś każda fabularna linia – bez względu na to, czy chodzi o historię pary astronautów dryfujących w próżni po katastrofie wahadłowca czy ideę konfrontacji z absolutem na modłę pop – wygrana zostaje na najwyższych tonach. Efekt jest piorunujący i paradoksalny: „Grawitacja” sprawdza się zarówno jako rozsadzające gałki oczne widowisko za wywrotkę dolarów, jak i kameralny dramat rozpisany na aktorską parę George Clooney-Sandra Bullock. (Michał Walkiewicz, filmweb.pl)

Test pilota Pirxa

Reżyseria: Marek Piestrak
Scenariusz: Marek Piestrak Na Podst. Opowiadania „Rozprawa” Stanisława Lema
Obsada: Sergiej Desnitski, Bolesław Abart, Władimir Iwaszow, Edmund Fetting

Wielkie koncerny elektroniczne uruchamiają produkcję robotów zwanych „nieliniowcami skończonymi”. Przypominają one do złudzenia człowieka, a jednocześnie są doskonalsze od niego. Roboty mają m. in. zastąpić ludzi w żegludze kosmicznej. Perspektywa zwielokrotnienia produkcji „nieliniowców” wzbudza niepokój UNESCO, która inicjuje próbny rejs kosmiczny, by zbadać przydatność robotów. Koncern „United Atomic Laboratory”, zainteresowany bardzo w produkcji robotów, ma swojego kandydata na dowódcę lotu – posłusznego sobie komandora Kenta. Jednak Rada, której powierzono wybór dowódcy, decyduje się na kandydaturę komandora Pirxa licząc na jego obiektywną ocenę „nieliniowców”. Pirx waha się przed przyjęciem propozycji, decyzję podejmuje po nieudanym zamachu UAL, z którego niemal cudem wychodzi cało. Obejmuje dowództwo statku kosmicznego „Goliath”. Załoga składa się z ludzi i robotów, komandor nie wie jednak „kto jest kto”.

 

Seksmisja

Reżyseria: Juliusz Machulski
Scenariusz: Juliusz Machulski
Obsada: Jerzy Sthur, Olgierd Łukaszewicz, Bożena Stryjkówna, Bogusłkawa Pawelec

Akcja filmu rozpoczyna się w sierpniu 1991 roku. Telewizja transmituje epokowy eksperyment. Maks i Albert, dwaj śmiałkowie, dobrowolnie poddają się hibernacji. Budzą się dopiero w roku 2044. Od opiekującej się nimi doktor Lamii dowiadują się, że w czasie ich snu wybuchła na Ziemi wojna nuklearna. Jednym z jej efektów było całkowite zniszczenie genów męskich, w związku z czym są obecnie prawdopodobnie jedynymi mężczyznami na planecie. Co innego z kobietami. Te dzięki partenogenezie od dawna rodzą same dziewczynki. Maks i Albert są zaszokowani. Niebawem wszakże uświadamiają sobie, że żyją w całkowicie sztucznym, ulokowanym pod ziemią świecie, a na domiar złego stali się królikami doświadczalnymi w rękach ciekawych ich odmienności niewiast.

http://kinoparadox.herokuapp.com/

Krzysztof Sadowski
Amator kultury żydowskiej. Fan Star Wars z pokolenia Przebudzenia Mocy. Uwielbia literaturę szpiegowską oraz science fiction. Wolne wieczory spędza na Netflix & chill. Kiedy chce zaszaleć słucha Haendla. krzysztof.sadowski@kulturalnemedia.pl
http://puchaczytacz.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *