Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile – James Hetfield na ekranie!

James Hetfield i… Zac Efron? Duet, jakiego mało kto by się spodziewał wystąpi w filmie o seryjnym mordercy Tedzie Bundym – Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile.

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile przybliży nam historię seryjnego mordercy Teda Bundy’ego. W jego rolę wcieli się Zac Efron. Zbrodnie Bundy’ego wstrząsnęły Ameryką w latach 70. Bundy zabił łącznie ponad 100 kobiet. Film ma się skupić na relacji Bundy’ego z jego dziewczyną (w tej roli Lily Collins), która nie wiedziała o mrocznej stronie swojego partnera. Związek ten ma być sednem historii. Jim Parsons wcieli się w Larry’ego Simpsona, prokuratora, który skazał Bundy’ego. Dylan Baker zagra kolejnego oskarżyciela, Davida Yokuma, a Terry Kinney dostał rolę detektywa Mike’a Fishera, który próbował udowodnić winę mordercy.

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile oznacza filmowy debiut lidera Metalliki. James Hetfield zagra w nim policjanta oficera Boba Haywarda, który był odpowiedzialny za pierwsze złapanie Teda Bundy’ego.  Reżyserem filmu jest Joe Berlinger, który współpracował już z Hetfieldem, a nawet całą Metalliką przy okazji produkcji Some Kind of Monster, dokumentu opowiadającego o kulisach powstawania płyty St.Anger. Wtedy był współreżyserem produkcji. Berlinger tak skomentował obsadzenie muzyka w filmie:

Spędziłem setki godzin za kulisami z Jamesem i resztą chłopaków i doświadczyłem jego charyzmy i mocnej osobowości z bliska. To było całkiem naturalne, żeby wykorzystać jego wrodzony magnetyzm do roli dramatycznej, więc kiedy zgodził się na angaż do mojego filmu byłem zachwycony tą informacją

Metallica opublikowała  Facebooku oświadczenie nad temat otrzymania przez Jamesa roli w filmie, a także szerzej opisali kulisy współpracy między artystami:

Nie ma wytchnienia dla niegodziwców. James spędził kilka dni między koncertami przed kamerami nominowanego do Oscara reżysera Joe Berlingera. Kręcił sceny do nadchodzącego filmu „Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile”. Produkcja opowiada historię relacji między seryjnym mordercą Tedem Bundym, granym przez Zaca Efrona, a jego dziewczyną, graną przez Lily Collins, która wówczas nie miała pojęcia na temat jego zbrodni.

James zagra policjanta Boba Haywarda, weterana patrolu policyjnego stanu Utaha, który był pierwszym stróżem prawa, który zdołał aresztować Bundy’ego w 1975 roku. Zatrzymał zbrodniarza i odkrył, że Bundy ma w samochodzie narzędzia służące do przeprowadzania włamań. Podejrzewał jednak, że nie jest to najgorsza zbrodnia, którą mężczyzna popełnił. James grał już siebie w wielu filmach i programach telewizyjnych, a to będzie jego debiut w roli aktorskiej.

Fani Metalliki znają Joe Berlingera doskonale jako reżysera i producenta naszego filmu „Some Kind of Monster”, którym zajmował się ze zmarłem Brucem Sinofskym. Jego nowy film nie ma jeszcze daty premiery, ale będziemy was informowali jak sytuacja się rozwinie.

Data premiery filmu Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile nie jest jeszcze znana.