Ekranizacja „Unfit”: Dakota Johnson jako ofiara gwałtu

Dakota Johnson, znana z roli Anastazji z „Pięćdziesięciu twarzy Greya” oficjalnie dołączyła do obsady filmu „Unfit”, szokującej powieści autorstwa Adama Cohena.

Historia bohaterki, Carrie Buck, toczy się w latach 20. XX wieku. Głowa bohaterka to młoda ofiara programu eugenicznego. Niegdyś w USA obowiązywało prawo, które stanowiło, że osoby chore psychicznie czy niepełnosprawne umysłowo były uważane za „niepożądane” i  zmuszane do sterylizacji. Carrie jako nastolatka zostaje zgwałcona przez jednego z członków rodziny i zachodzi w ciążę. W efekcie zostaje wysłana do specjalnej kolonii, gdzie dokonuje się na niej zabiegu.

 

Sama Johnson czuje powinność przekazania historii. „Jak wiele innych osób, nie byłam świadkiem tego szokującego i fascynującego momentu w historii Ameryki. Szybko opanowała mnie obsesja, by pogłębić wiedzę o masowej pomyłce w amerykańskim systemie sprawiedliwości. Historia Carrie Buck jest bardzo wzruszająca i niepokojąco podobna do dzisiejszych relacji między kobietami a rządem. Jest to ważna historia i jestem bardzo zaszczycona mogąc ją opowiedzieć” – powiedziała aktorka.

“Unfit” to adaptacja książki „Imbeciles: The Supreme Court, American Eugenics, and the Sterilization of Carrie Buck”, autorstwa Adama Cohena. Za scenariusz odpowiedzialna będzie Melissa London Hilfers, natomiast producentami są Brett Ratner, John Cheng i Dakota Johnson, która wcieli się także w rolę głównej bohaterki.