Drugi dzień przeglądu filmowego “Kino na Granicy” [fotorelacja]

Za nami kolejny dzień cieszyńskiego przeglądu filmowego Kino na Granicy. Każdego dnia do tego niewielkiego miasta przybywa coraz więcej artystów. Przybywa również niesamowitych spotkań i wydarzeń, które zdecydowanie wpłyną na historię miasta, jak i samego przeglądu.

Jednym z nich było oficjalne odsłonięcie muralu, który został stworzony przez dr. Marka Głowackiego na lapidarium w Parku Pokoju. Mur, na którym zaczęło powstawać dzieło, należy obecnie do PSS Społem – twórcy słynnych kanapek cieszyńskich. Dlaczego tam? Otóż jest to historyczne miejsce dla tego niewielkiego miasteczka. To właśnie tutaj wynegocjowano warunki zawarcia pokoju cieszyńskiego, który zakończył wojnę o sukcesję bawarską. Organizatorzy i twórcy pomysłu zaznaczają, że tworzenie tego niezwykłego muralu będzie kontynuowane, a na ścianie pojawią się wszyscy przyjaciele przeglądu filmowego Kino na Granicy.
W odsłonięciu muralu uczestniczyli: Kinga Dębska, Martin Šulík oraz Marian Dziędziel.

Koniecznie zobaczcie naszą fotorelację z drugiego dnia przeglądu filmowego Kino na Granicy. Zachęcamy Was również abyście zajrzeli do relacji z poprzedniego dnia.