Dobre Kino
Film Premiery filmowe

Dobre kino – filmowe hity tygodnia

Na jaki film pójść do kina? Komedia? Dramat? Animacja? Wybór jest naprawdę duży. Z pomocą przychodzi „Dobre kino” – wybór hitów według Kulturalnych Mediów

Dobre kino – 20-27 IX 2017

Człowiek z magicznym pudełkiem

„Człowiek z magicznym pudełkiem” – to niezwykła miłosna historia o uczuciu potrafiącym pokonać wszelkie granice czasoprzestrzeni. Scenariusz „Człowieka z magicznym pudełkiem” otrzymał specjalne wyróżnienie w prestiżowym konkursie ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego w Cannes. Film znalazł się w prestiżowym gronie filmów nominowanych do Złotych Lwów 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

„Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem”

Wimbledon 1980. Rozpoczyna się finał nieoficjalnych mistrzostw świata w tenisie na trawie. Björn Borg, najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił po raz piąty tytułu mistrza. Jest wyrachowany, doświadczony i pewny swego. Nikt nie spodziewał się, że poza kortem jest fizycznym i psychicznym wrakiem wyniszczonym przez lata treningów, które zruinowały mu także życie prywatne.

 

„PATTI CAKE$”

Nowa produkcja w reżyserii Geremy’ego Glaspera została nominowana do Złotej Kamery na festiwalu w Cannes.

Patricia Dombrowski znana jako PATTI CAKE$ siłuje się z życiem w pozbawionym perspektyw New Jersey. W wieku 23 lat jest gotowa wyjść na scenę i zawalczyć o muzyczną nieśmiertelność. Prostolinijna i korpulentna Patti posiada ewidentny talent do składania rymów, ale nie jest jej łatwo wyrwać się z domu, który dzieli z babcią na wózku inwalidzkim oraz wiecznie pijaną matką.

 

 

„Thor Ragnarok”

Czas na premierę kolejnej produkcji od Marvela, tym razem chodzi o nową część przygód o Thorze. Tym razem wojownik zostaje uwięziony po drugiej stronie wszechświata. Osłabiony i pozbawiony młota musi znaleźć sposób, by powrócić do Asgardu i stawić czoła nowemu przeciwnikowi – Heli oraz powstrzymać Ragnarok – „zmierzch bogów”, zagładę świata.

Dominik Durejko
Nie ma właściwie gatunku muzycznego, którego bym nie spróbował. Jestem zakochany w muzyce lat siedemdziesiątych, ale chętnie chłonę także nowsze kompozycje. Lubię słuchać, nad czym spędzam każdą wolną chwilę. Przyjemnością jest także czytanie o muzyce, a od niedawna jej tworzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *