Disney zrezygnuje ze spin-offów Gwiezdnych Wojen?

Disney zrezygnuje ze spin-offów Gwiezdnych Wojen
materiały dystrybutora

Najnowszy raport Collider sugeruje niezbyt dobrą wiadomość dla fanów Gwiezdnej Sagi. Po klęsce finansowej Solo wytwórnia rozważa całkowitą rezygnację z projektów dotyczących pobocznych postaci występujących w sadze. To oznacza zawieszenie produkcji, które były aktualnie rozwijane, m. in. przygód Obi-Wana Kenobiego. Czy Disney faktycznie zrezygnuje ze spin-offów Gwiezdnych Wojen?

Czy można się było spodziewać, że już na samym początku budowania większego uniwersum Disney zrezygnuje ze spin-offów Gwiezdnych Wojen? Po olbrzymim sukcesie kasowym Przebudzenia mocy Lucasfilm musiało zmierzyć się z coraz większą liczbą problemów. Choć Łotr 1 zarobił na siebie, wcześniej czekało go widmo dokrętek, a wielu krytyków i tak oceniło produkcję negatywnie. Najgorsze miało jednak dopiero nadejść.

Disney zrezygnuje ze spin-offów Gwiezdnych Wojen? To prawdopodobne.

Na przygody uroczego awanturnika Hana Solo czekało wielu fanów. Czarne chmury zaczęły zbierać się nad produkcją, gdy od realizacji zostali odsunięci Phil Lord i Christopher Miller i to na etapie, gdy film był już bliski ukończenia zdjęć. Stołek reżysera objął wówczas bardziej doświadczony Ron Howard. W weekend otwarcia Solo zarobił niewiele ponad 100 milionów dolarów. Dziś wiadomo, że jest najgorzej zarabiającą częścią wielkiej franczyzy Star Wars.

Nie powinno więc dziwić, że istnieje olbrzymie prawdopodobieństwo, że Disney zrezygnuje ze spin-offów Gwiezdnych Wojen. Lucasfilm podjęło decyzję o wstrzymaniu wszystkich projektów poza 9. odcinkiem sagi. Mówi się o tym, że celem jest skoncentrowanie się na dobrym zakończeniu obecnej trylogii i przemyśleniu konceptu na następną. Oznacza to jednak najprawdopodobniej, że twórca bardzo pozytywnie odebranego przez krytykę Logana, James Mangold, może zapomnieć o planach nakręcenia historii Bobyego Fetta.

Dawid Podsiadło wyrusza w trasę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here