Cormoran Strike – serial na podstawie powieści J.K. Rowling!

Cormoran Strike
fot.: materiały prasowe

Jeszcze w tym roku do kin wejdą Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda, do których J.K. Rowling stworzyła scenariusz. Ponadto fani jej twórczości znajdą w serwisie HBO GO Cormoran Strike – serialową ekranizację powieści kryminalnych pisarki wydanych pod pseudonimem Robert Galbraith.

Cormoran Strike przedstawia historię prywatnego detektywa, Cormorana Strike’a (Tom Burke), który wrócił ze służby wojskowej w Afganistanie i założył w Londynie jednoosobową firmę detektywistyczną. Zranionego zarówno psychicznie, jak i fizycznie mężczyznę charakteryzuje niezawodna intuicja. Jego cenne doświadczenie – jako wojskowego śledczego – okazuje się kluczowe przy próbie rozwiązania trzech złożonych spraw. Sama policja nie do końca potrafi sobie z nimi poradzić.

Serial składa się z siedmiu godzinnych odcinków. Fabuła bazuje na trzytomowej serii książek J.K. Rowling; trzy pierwsze odcinki są ekranizacją Wołania kukułki, kolejne dwa to historia z Jedwabnika. W pozostałych epizodach poznajemy wątki z ostatniego tomu pt. Żniwa zła. Sama J.K. Rowling jest jedną z producentek wykonawczych serialu.

W rolach głównych występują: Tom Burke (Tylko Bóg wybacza) jako Cormoran Strike i Holliday Grainger (serial Rodzina Borgiów) jako jego asystentka Robin. Producentami wykonawczymi pierwszych trzech odcinków są: Ben Richards, Neil Blair, Ruth Kenley-Letts oraz J.K. Rowling, następnych natomiast Tom Edge, jak i również poprzednio wymienieni.

Serial wyprodukowany został przez Bronte Film and Television dla Cinemax oraz BBC.

Premiera Cormoran Strike w HBO GO zaplanowana została na piątek, 1 czerwca 2018 roku. Serial emitowany będzie na antenie Cinemax od 2 czerwca w soboty o godz. 21:00.

 

Zobacz również teaser Beautiful Boy