Claire Underwood – My turn – fotosy z szóstego sezonu HoC

Do obsady szóstego sezonu flagowego serialu Netfliksa dołączyli nominowani do Oscara Diane Lane i Greg Kinneare, a także Cody Fern. Ponadto w ostatnim sezonie House of Cards, obok Robin Wright powrócą: nominowany do nagrody Emmy Michael Kelly, Jayne Atkinson, nominowana do Oscara Patricia Clarkson, nominowana do Emmy Constance Zimmer, Derek Cecil, Campbell Scott oraz Boris McGiver.

House of Cards

W 2013 roku House of Cards stał się pierwszym oryginalnem serialem internetowym, który nominowano do nagrody Primetime Emmy Awards w najważniejszych kategoriach. Serial otrzymał do tej pory 53 nominacji i 7 nagród Emmy – w tym pierwszą w historii nagrodę w głównej kategorii dla serwisu streamingowego dla Davida Finchera za “Wybitną reżyserię serialu dramatycznego”. House of Cards zdobył także 2 Złote Globy i 6 nominacji. Pośród licznych wyróżnień znajdują się także: 11 nominacji i 2 nagrody Stowarzyszenia Aktorów Filmowych, nagroda Amerykańskiego Instytutu Filmowego, 4 nominacje i jedna Nagroda Gildii Amerykańskich Scenarzystów, 2 nominacje do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej, 4 nominacje do Nagrody Amerykańskiej Gildii Producentów Filmowych, 2 nominacje do Nagrody Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych i Nagroda Peabody’ego.

Prezentujemy dwa pierwsze fotosy z szóstego sezonu House of Cards

My turn
House Of Cards Season 6
My turn
House Of Cards Season 6

My turn!

Po skandalu wywołanym przez oskarżenie Kevina Spacey’a o molestowanie seksualne podjęto decyzję o zakończeniu serialu na szóstym sezonie. W ostatnim odcinku piątego sezonu Frank Underwood niemal całkowicie traci grunt pod nogami, a fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych przejmuje jego żona – Claire Underwood. Bohaterka przełamuje “czwartą ścianę” i zwraca się do widzów z wymownym My turn. 

Kevin Spacey oskarżony o molestowanie. Kasacja HoC

Twórcą serialu jest Beau Willimon​, a za produkcję odpowiadają David Fincher, Joshua Donen​, i Eric Roth oraz studio MRC dla Netflix. Producentami wykonawczymi są; Melissa James Gibson i Frank Pugliese, Robin Wright, David Fincher, Joshua Donen​, Dana Brunetti​, Eric Roth​, Michael Dobbs​ i Andrew Davies​. Twórcą serialu jest Beau Willimon​, a za produkcję odpowiadają David Fincher, Joshua Donen​, i Eric Roth oraz studio MRC dla Netflix.

Wszystkie poprzednie sezony serialu można obejrzeć na platformie Netflix