Cicha noc – pierwszy zwiastun już jest!

Cicha noc to film, który w kinach pojawi się tej jesieni. Jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier konkursu głównego 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Do sieci trafił właśnie zwiastun teaserowy – pierwszy materiał promujący film.

W produkcji zobaczymy: Dawida Ogrodnika (Chce się żyć, Ostatnia rodzina), Tomasza Ziętka (Kamienie na szaniec, Konwój) oraz Arkadiusza Jakubika (Wesele, Wołyń). Właśnie te gwiazdy będziemy mogli podziwiać w fabularnym debiucie Piotra Domalewskiego pt. Cicha noc.

 

 

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

Fot. Robert Jaworski

Informacja prasowa dzięki Forum Film Poland