Ciekawostki Film

Cicha noc – pierwszy zwiastun już jest!

Cicha noc to film, który w kinach pojawi się tej jesieni. Jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier konkursu głównego 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Do sieci trafił właśnie zwiastun teaserowy – pierwszy materiał promujący film.

W produkcji zobaczymy: Dawida Ogrodnika (Chce się żyć, Ostatnia rodzina), Tomasza Ziętka (Kamienie na szaniec, Konwój) oraz Arkadiusza Jakubika (Wesele, Wołyń). Właśnie te gwiazdy będziemy mogli podziwiać w fabularnym debiucie Piotra Domalewskiego pt. Cicha noc.

 

 

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

Fot. Robert Jaworski

Informacja prasowa dzięki Forum Film Poland

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *