CAMERIMAGE WINNERS SHOW w Kinie Atlantic – Konkurs!

W dniach 25 – 26  listopada Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE oraz KINO ATLANTIC zapraszają warszawską publiczność na serię filmowych spotkań z najbardziej uznanymi obrazami XXV edycji Festiwalu.

W ramach Camerimage Winners Show 2017 będziecie mogli zobaczyć: przedpremierowo „Dusza i ciało” (Złota Żaba – premiera 26.01.2018), przedpremierowo „Niemiłość” (Srebrna Żaba – premiera 02.02.2018), przedpremierowo „Zabicie świętego Jelenia” (Pokaz specjalny: Współczesne kino światowe – premiera 1 grudnia) oraz „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem” (Najlepszy debiut reżyserski). Dodatkowo przed wybranymi tytułami wyświetlone będą etiudy.

 

 

 

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych. CAMERIMAGE znacznie przyczynia się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych wśród innych twórców X muzy. W wielu krajach, również w Polsce, zawód ten zaliczany był do technicznych. Dzięki Festiwalowi zaczęto dostrzegać, iż operator jest współtwórcą wizualnej strony filmu – jest artystą, podobnie jak reżyser i aktorzy.

Wyjątkowa formuła Festiwalu, skupiająca uwagę na walorach obrazu filmowego i jego adekwatności do przesłania zawartego w fabule filmu, okazała się atrakcyjną alternatywą dla innych festiwali. Przyznawane nagrody są wyrazem uznania dla najznakomitszych dokonań w dziedzinie zdjęć filmowych i dają poczucie spełnienia ich autorom. CAMERIMAGE jest również znakomitym forum nie tylko dla prezentacji, ale i dyskusji na temat przyszłości sztuki filmowej. Skupiając środowisko filmowców już utytułowanych i pomagając debiutantom oraz studentom, pozwala im odkrywać nowe obszary artystyczne.

 

Z tej okazji dla widzów przygotowaliśmy konkurs!

Do wygrania są podwójne wejściówki na każdy z wybranych filmów. Aby je zdobyć należy wykonać dwa proste zadania:

  1. Zapoznaj się z regulaminem konkursu (niżej).
  2. Wybierz film, na który chciałabyś/chciałbyś się wybrać i napisz dlaczego właśnie Ty powinnaś/powinieneś otrzymać wejściówkę.

REGULAMIN

  1. Konkurs jest organizowany pod nazwą CAMERIMAGE WINNERS SHOW w Kinie Atlantic.
  2. Organizatorem konkursu jest portal Kulturalne Media, a sponsorem  Kino Atlantic w Warszawie.
  3. Konkurs trwa od 23 XI do 24 XI 2017 roku (do godziny 19:00).
  4. Uczestnikiem konkursu może być każdy internauta, który w czasie od trwania konkursu (do godziny 19:00) w komentarzu poniżej napisze odpowiedź.
  5. Nagrodą w konkursie jest podwójna wejściówka na wskazany przez Uczestnika film.
  6. Zdobywcami nagród w konkursie są Uczestnicy, których odpowiedzi uznamy za najbardziej kreatywne.
  7. Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni na naszej stronie. O wyniku konkursu poinformujemy też na facebookowym fanpage’u i skontaktujemy się z laureatami drogą mailową.

Panią Ewelinę Rękawek i Pana Arkadiusza Ośka zapraszamy na pokazy w kinie Atlantic!

Szczegółowy repertuar i opisy filmów 

25 listopada

Godz. 13:40
Złota Żaba: Dusza i ciało

zdj. Máté Herbai
reż. Ildikó Enyedi
dystrybutor: Aurora Films

Przed filmem pokażemy:
Nagroda Studencka im. Laszlo Kovacsa – Złota Kijanka: All of Us
zdj. Felix Striegel
reż. Katja Benrath
szkoła: Hamburg Media School (HMS)

Dusza i ciało

Złoty Niedźwiedź na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie – Berlinale

Wypełniona każdego dnia zwierzęcą posoką rzeźnia jest jednym z ostatnich miejsc, w których dwójka życiowych wrażliwców mogłaby nawiązać intymne relacje. A jednak właśnie w rzeźni, pośród rutynowego krojenia jeszcze niedawno żywych krów na kawałki jakościowego mięsa, Endre and Mária odnajdują w sobie bratnie dusze. On pełni funkcję kierowniczą i jest zdystansowanym wobec otaczającej rzeczywistości mężczyzną w średnim wieku z niedowładem ręki. Ona, znacznie od niego młodsza, chorobliwie nieśmiała i niepotrafiąca radzić sobie z zawiłościami świata zewnętrznego, rozpoczyna pracę w rzeźni jako kontrolerka jakości. Z początku łączy ich to, że każdej nocy śnią ten sam sen, w którym są jeleniem i łanią biegającymi wolno po zaśnieżonym lesie. Z czasem odkrywają, że mogą ofiarować sobie o wiele więcej za dnia. Pytanie tylko czy będą w stanie przełożyć delikatną, powstałą na bazie efemerycznego marzenia więź na fizyczną relację w świecie, którym rządzi cielesność i seksualna gratyfikacja?

Godz. 12:10
Najlepszy debiut reżyserski: Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem

zdj. Niels Thastum
reż. Janus Metz
dystrybutor: Best Film

Przed filmem pokażemy:
Srebrna Kijanka: Across the Street
zdj. Tom Durand
reż. Jeanne Privat
szkoła: Institut National Superieur des Arts du Spectacle et des Techniques de Diffusion (INSAS)

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem

Wimbledon 1980. Cały świat wstrzymuje oddech – rozpoczyna się finałowy mecz. Björn Borg, najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił po raz piąty tytułu mistrza. Chłodny, opanowany i skuteczny – jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem: niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Przeciwnik Borga to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola. Jaką cenę może mieć sukces?

 

26 listopada

Godz. 13:15
Srebrna Żaba: Niemiłość

zdj. Michaił Kriczman
reż. Andriej Zwiagincew
dystrybutor: Against Gravity

Przed filmem pokażemy:
Brązowa Kijanka: Rocco
zdj. Martín Urrea
reż. Gerard Nogueira
szkoła: Escola Superior de Cinema i Audiovisuals de Catalunya (ESCAC)

Niemiłość

Alosza ma dwanaście lat, mieszka w ładnym, dużym mieszkaniu na obrzeżach Moskwy, chodzi do porządnej szkoły. Zaczyna wprawdzie przechodzić okres nastoletniego buntu, ale to przecież u chłopaka w jego wieku naturalne. Aloszy brakuje w życiu tylko jednego: miłości. Jego rodzice już od jakiegoś czasu nie potrafią na siebie patrzeć. Kłócą się przy każdej możliwej okazji, między innymi o to, kto wychowa syna po rozwodzie. Niby oboje go kochają, ale żadne z nich go nie chce w nowym życiu. On ma młodszą partnerkę, na dodatek w zaawansowanej ciąży, a także mieszkanie, w którym pragnie uwić sobie nowe gniazdko. Ona spotyka się ze starszym mężczyzną, który ma jeszcze większe lokum i wydaje się zapewniać jej wszystko, czego potrzebuje. Patowy stan przerywa niespodziewane zniknięcie Aloszy, który wyszedł pewnego dnia z domu i już nie wrócił. Uciekł? Został porwany? Zamordowany? Rozpoczynają się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, a byli małżonkowie zaczynają rozumieć co być może już bezpowrotnie utracili.

 

Godz. 16:00
Współczesne kino światowe: Zabicie świętego Jelenia

zdj: Thimios Bakatakis
reż: Yorgos Lanthimos
dystrybutor: Monolith Films

Zabicie świętego Jelenia

Nowy film jednego z najbardziej oryginalnych, kontrowersyjnych i utalentowanych współczesnych reżyserów, twórcy filmów Kieł (nominacja do Oscara® dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego) i Lobster (nominacja do Oscara® za najlepszy scenariusz oryginalny).
Colin Farrell, Nicole Kidman i Alicia Silverstone we wciskającej w fotel opowieści o człowieku stojącym przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Bez względu na to jaką decyzję podejmie, stanie się sprawcą tragedii we własnej rodzinie. A wszystko za sprawą nastoletniego chłopca, który dotąd był dla niego jak syn. Mroczny thriller, pełen napięcia na granicy szaleństwa i klaustrofobicznego poczucia zagrożenia, ale też z elementami diabolicznego poczucia humoru.

Źródło: materiały prmocyjne organizatora.