Nowa postać w „Aquamanie”

Aquaman

Trwają dokrętki na planie widowiska DC Comics Aquaman. Reżyser projektu, James Wan, oficjalnie nazwał je „poprawkami”. Ujawnił również, że do obsady dołączył Randall Park w roli Dr. Shina.

Aquaman coraz bliżej

Wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnej produkcji sektora wytwórni Warner Bros., DC Comics. Aquaman opowie historię Arthura Curry, syna latarnika i władczyni podwodnej krainy, Atlantydy. Origin bohatera w komiksach był kilkukrotnie zmieniany, ale wszystko wskazuje na to, że Wan zdecyduje się na takie pochodzenie rodziców Arthura. W Srebrnej Erze Komiksu Aquaman został jednym z założycieli Ligi Sprawiedliwości.

W postać Curry’ego ponownie wcieli się Jason Momoa, zaś jego wybrankę serca, Merę, zagra Amber Heard. Obie postaci mogliśmy zobaczyć już w zeszłorocznej Lidze Sprawiedliwości. Chociaż film nie okazał się spodziewanym kasowym hitem, Aquaman jest jedną z najbardziej oczekiwanych premier 2018 roku. W najbliższym czasie ma pojawić się pierwszy zwiastun filmu. Tymczasem poniżej możecie zobaczyć promocyjny projekt graficzny, przygotowany z myślą o produkcji, którego autorami są Ivan Reis i Joe Prado.

Aquaman

James Wan vs. widmo dokrętek

Dokrętki wprowadzą do produkcji nową postać – doktora Stephena Shina, przyjaciela ojca Aquamana, Tima Curry’ ego. Shin, profesor biologii morskiej, nauczył Arthura kontrolowania swoich mocy, jednak jego późniejsza obsesja na punkcie zlokalizowania Atlantydy doprowadziła do skomplikowania relacji między bohaterami. Autorem postaci Shina, która zadebiutowała w zrebootowanym The New 52, jest do niedawna jeszcze głównodowodzący filmowym uniwersum DC, Geoff Johns.

Dokrętki wzbudzają w Hollywood spore kontrowersje. Często mają za zadanie dramatycznie zmienić ton filmu, jak w przypadku Legionu Samobójców. Czasem jednak okazują się artystycznym ratunkiem dla produkcji (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie). Na swoim oficjalnym Twitterze reżyser zaprzeczył, jakoby postać Stephena Shina nie miała się wcześniej znaleźć w scenariuszu. Podobno Randall Park nie był wcześniej dostępny i dlatego jego sceny powstają dopiero teraz.

James Wan, którego okrzyknięto „azjatyckim mistrzem horroru”, ma na swoim koncie pierwszą część Piły (2004), Naznaczonego (2010) i doskonale radzących sobie w box office Szybkich i wściekłych 7 (2015). Prawdziwą sławę przyniosła jednak reżyserowi zbierająca bardzo pochlebne recenzje Obecność (2013) oraz jej kontynuacja z 2016 roku. Wan był także producentem kolejnych części Piły oraz spin-offów Obecności, m.in. Annabelle. Niedawno twórca wyraził zainteresowanie ekranizacją Stukostrachów Stephena Kinga.