8. edycja Festiwalu Script Fiesta

script fiesta
fot. granty-na-badania.com

Już 26 marca ruszyła 8. edycja Festiwalu Script Fiesta organizowanego przez Warszawską Szkołę Filmową. Trwać on będzie aż do końca miesiąca. Jeśli pasjonujesz się kinem, chciałbyś się rozwijać w tym kierunku lub spróbować czegoś nowego, ten festiwal jest idealny dla Ciebie! 

Co to właściwie jest? 

Script Fiesta to projekt edukacyjno-kulturalny. Ma na celu zorganizowanie szkoleń, spotkań i warsztatów poświęconych pisaniu scenariuszy. Na festiwalu odbędą się również konkursy, których zwycięzcy oprócz nagrody zostaną wypromowani. Dotyczyć one będą tworzenia scenariuszy na konkretne tematy.

Głównym celem całego przedsięwzięcia jest organizacja w Warszawie imprezy umożliwiającej twórcom zdobycie specjalistycznej wiedzy z zakresu scenopisarstwa, pozyskanie kontaktów z przedstawicielami branży filmowej oraz wymianę doświadczeń z osobami o podobnych zainteresowaniach.

Praktyczne zajęcia będą polegały na serii profesjonalnych warsztatów i paneli dyskusyjnych. Celem jest pogłębienie świadomości uczestników w zakresie poszczególnych etapów powstawania scenariusza filmowego.

Do projektu zaproszono wybitnych specjalistów nie tylko z Polski ale także z zagranicy, reprezentujących różne środowiska. Pozwoli to młodym twórcom pozyskać rozległą wiedzę i umiejętności znacznie wykraczające poza standardowe programy nauczania w szkołach filmowych, czy oferowane przez różnego typu kursy scenariuszowe. Można tam spotkać osoby takie jak Arkadiusza Jakubika, Barbarę Pawłowską czy dr Macieja Ślesickiego.

Dla kogo?

Festiwal jest dla wszystkich. Każdy z Was może brać w nim udział jako widz. Warsztaty są bezpłatne. Jeśli tylko masz ochotę koniecznie odwiedź Warszawską Szkołę Filmową. Z pewnością nie pożałujesz!

Krótkie przybliżenie ostatniej edycji festiwalu.