20. edycja Kina na Granicy w Cieszynie

41 dni dzielą nas od jednego z najwspanialszych przeżyć festiwalowych w świecie filmowym – 27 kwietnia rozpocznie się 20. edycja Kina na Granicy/Kina na Hranicy.

Początki festiwalu sięgają 1999 roku, kiedy to organizatorzy postanowili stworzyć wydarzenie kulturalne, które pozwoliłoby wykorzystać potencjał Cieszyna jako miasta jednoczącego narody. Kino na Granicy było nie tylko niezwykłą okazją do zacieśnienia relacji między narodowymi sąsiadami, ale również do promowania ich kultury w naszym kraju.

Początki Kina na Granicy

Organizatorzy rozpoczęli swoją działalność od wyświetlania 11 filmów w jednym kinie. Jednak zainteresowanie ideą poznawania sąsiednich kultur było tak duże, że z edycji na edycję przybywało zaangażowanych instytucji i osób. Od dwunastej edycji uczestnicy mogą cieszyć się pełną formą festiwalu. Towarzyszą jej projekcje co najmniej 100 filmów w przynajmniej 4 lokalizacjach, wiele koncertów, wystaw, spektakli i wydarzeń kulturalnych. Oczywiście wszystko odbywa się po obu brzegach Olzy. Kino na Granicy jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych festiwalów filmowych. Jest nieustannie wspierany przez najwybitniejszych artystów pochodzących z takich państw jak Czechy, Słowacja czy Węgry.

20. edycja Kina na Granicy ugości w pięknym Cieszynie między innymi: Olgę Bołądź, Marcina Dorocińskiego, Sebastiana Fabijańskiego, Agnieszkę Holland, Arkadiusza Jakubika, Marię Sadowską, Danutę Stenkę czy Artura Żmijewskiego. Nie sposób wymienić wszystkich artystów i twórców, dlatego odsyłamy do strony głównej festiwalu Kina na Granicy.

Karnety

Jeśli chodzi o karnety, organizatorzy proponują nam kilka opcji. Zakupić można 7-dniowe bądź 3-dniowe karnety, które pozwalają na uczestnictwo we wszystkich projekcjach filmów i imprezach towarzyszących. Jednak zakup karnetu na wszystkie dni festiwalu Kina na Granicy gwarantuje bonusy. Zaliczają się do nich: katalog, koszulka i torba z oryginalnym logiem 20. edycji. Wszystkie potrzebne informacje i instrukcję zakupu karnetu znajdziecie tutaj


Zachęcamy Was do obserwacji naszej strony i mediów społecznościowych w czasie trwania festiwalu Kina na Granicy. Każdego dnia będziemy dodawać nowe materiały, ekskluzywne wywiady oraz relacje z wszystkich wydarzeń kulturalnych. Festiwal odbędzie się w Cieszynie między 27 kwietnia a 3 maja.