19. Tydzień Kina Hiszpańskiego w Kinie Pod Baranami!

Przez siedem dni w Kinie Pod Baranami obejrzymy aż 16 filmów, które zabiorą nas w podróż po Półwyspie Iberyjskim. Już niebawem 19. Tydzień Kina Hiszpańskiego!

Tydzień Kina Hiszpańskiego

To doskonała propozycja dla miłośników słońca, podróży i śródziemnomorskiego stylu życia. Tegoroczna edycja Tygodnia to przekrój hiszpańskiego filmu: zobaczymy kasowe produkcje i kino artystyczne. Większość z proponowanych obrazów zostanie zaprezentowane po raz pierwszy polskiemu widzowi.

19. TYDZIEŃ KINA HISZPAŃSKIEGO
14-21 marca 2019
Kino Pod Baranami

Bilety do kupienia online na stronie kina lub w kasie

Uhonorowany siedmioma nagrodami Goya film Rodrigo Sorogoyena Królestwo, prezentuje problem korupcji w Hiszpanii. W filmie Berlin. Barcelona czwórka znajomych zderza się z chłodnym przyjęciem przez ich przyjaciela. Czarna komedia Mokra robota, to kłótnia zamożnej kobiety z byłym mężem, która wymyka się spod kontroli.

Yuli  Icíar Bollaín to historia oparta na biografii  tancerza Carlosa Acosty. Tytułowa bohaterka Petry nigdy nie miała okazji poznać swojego ojca. Postanawia go odnaleźć po śmierci matki. To współczesna tragedia grecka Jaime Rosalesa z  Bárbarą Lennie w roli głównej.

19. Tydzień Kina Hiszpańskiego

Kto ci zaśpiewa przedstawia drogę cierpiącej na amnezję piosenkarki, której w powrocie do sił pomaga jej naśladowczyni. Mistrzowie czyli hiszpański kandydat na Oskara, prezentuje losy skazanego na prace społeczne trenera koszykówki, który podejmuje się pracy w drużynie niepełnosprawnych zawodników. Superlópez Javier Ruiz Caldera to ironiczna, pełna humoru opowieść o hiszpańskim superbohaterze.

19. Tydzień Kina Hiszpańskiego

Camarón: flamenco i rewolucja to propozycja dla sympatyków flamenco. Dokument portretuje postać legendarnego cantadora, fascynującej postaci świata muzyki minionego stulecia, jaką był Camarón de la Isla.

Debiuty

Tegoroczna edycja będzie obfitowała w debiuty. Przegląd otworzy film Kochani bracia i siostry Marty Díaz de Lope Díaz, komedia rozgrywająca się w pięknej Andaluzji. W pełnometrażowym debiucie Diana Alejo Moreno, klient luksusowej sexworkerki usiłuje odkryć jej tożsamość za wszelką cenę. Tchórzliwa miłość Carmen Blanco to historia dwójki ludzi, którzy mają szansę odbudować swoją niegdysiejszą przyjaźń. Podróż do pokoju matki czyli niezwykła więź pragnącej niezależności córki i matki która nie potrafi rozstać się z dzieckiem, to debiut Cecilii Rico Clabellino.

19. Tydzień Kina Hiszpańskiego
Kochani bracia i siostry

Carmen i Lola Arantxi Echevarríi to odważna, filmowa opowieść o miłości w cygańskim świecie. To jej szukam Sary Gutiérrez Galve, podejmuje tematykę niespełnionych pragnień i zawodów z piękną Barceloną w tle. Przegląd zamknie Bez końca braci Alendów, historia miłości i podróży w czasie.

Baranki w Hiszpanii

Tradycją przeglądów w Kinie Pod Baranami są pokazy dla najmłodszych Baranki… Tym razem dzieci obejrzą klasyczne polskie animacje z Hiszpanią w tle i wezmą udział w warsztatach flamenco poprowadzonych z Krakowską Szkołą Flamenco Almoraima.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o