12. edycja Festiwalu Mastercard OFF CAMERA

12. Mastercard OFF CAMERA
Źródło: offcamera.pl

Od 26 kwietnia do 5 maja Kraków zamieni się w prawdziwe centrum filmowe, serwując przy tym obfity w atrakcje program. Miasteczko Filmowe, uczestnictwo w warsztatach, kina plenerowe, możliwość spotkania z plejadą gwiazd oraz niezliczona ilość seansów kina niezależnego. To wszystko dostarczy kinomanom 12. edycja Festiwalu Mastercard OFF CAMERA. Czego nie możesz przegapić?

Przewodnik po festiwalu:

 1. Kino plenerowe

  Kina na Placu Szczepańskim oraz nad Wisłą są ciekawą (i bezpłatną) alternatywą dla tych, którzy magię kina chcą poczuć na świeżym powietrzu.

 2. SerialCon

  Festiwal nie zapomina również o małym ekranie. Na miłośników seriali czekać będą spotkania z aktorami oraz blogerami, projekcje epizodów (w tym pierwszy odcinek drugiego sezonu Pod powierzchnią). W kinowych salach obejrzymy takie seriale jak: Chyłka – Zaginięcie, Odwróceni. Ojcowie i córki czy Ślepnąc od świateł. Wydarzenie odbędzie się w dniach 29.04–03.05 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki i Artetece WBP.

 3. OFF SCENA

  Grzechem byłoby nie wspomnieć, że dobre kino oznacza także wyjątkową muzykę. Od 27 kwietnia do 3 maja w klubie Zet Pe Te uczestnikom festiwalu wieczory umilą alternatywne brzmienia. Wstęp bezpłatny.

 4. Dachowanie

  Projekcje w zamkniętych salach nie przypadają Wam do gustu? Festiwal proponuje seanse na dachach. Gdzie? Herbowo – Zielone Tarasy (al. Juliusza Słowackiego 64), MCK Kino Panorama (Rynek Główny 25), Hotel Rubinstein (ul. Szeroka 12)

 5. Kino na Barce

  Moc wrażeń czeka na śmiałków, którzy wybiorą kino Nimfa. To jednocześnie seans i rejs wycieczkowy, będący od lat nieodłączną częścią festiwalu.

 6. Miasteczko Filmowe

  Plac Szczepański na dziesięć dni zamienia się w pełnoprawne centrum filmowe, gdzie można posłuchać ciekawych wywiadów, wziąć udział w panelach dyskusyjnych oraz w warsztatach.

 7. PRO INDUSTRY

  Filmowi specjaliści od 28-30 kwietnia opowiedzą o pracy z prywatnymi inwertorami. Ponadto uczestnicy festiwalu usłyszą również o historii sukcesu producentki filmu Córka trenera (Natalia Grzegorzek)

 8. Fitness z gwiazdami

  Na Placu Szczepańskim dzieją się rzeczy szalone. To właśnie tam uczestnicy festiwalu będą mogli aktywnie spędzić czas pod okiem profesjonalistów z 4F.

 9. Męskość w kryzysie?

  W ramach #SEXEDPL zorganizowana zostanie dyskusja towarzysząca specjalnej festiwalowej sekcji Gdzie Ci mężczyźni?

 10. Konkurs Polskich Filmów Fabularnych

  Podczas Festiwalu Martercard OFF CAMERA obywa się wiele konkursów. Jednym z ważniejszych jest przegląd polskiego kina. O nagrodę Kulczyk Foundation (300 000 PLN) powalczy 10 filmów: Monument; Juliusz; Córka trenera; Via Carpati, Zabawa zabawa; Słodki koniec dnia; Fuga; Okna, okna; Krew boga; Ciemno, prawie noc.

 11. Konkurs Główny Wytyczanie Drogi

  To walka o najcenniejszą wygraną (100 000 USD – Krakowską Nagrodę Filmową), w której biorą udział debiuty lub drugie filmy twórców. Powalczą o nią takie tytuły jak: Wilkołak, The Sharks, Midnight Runner, Consequences, Queen of Hearts, Phoenix, Pause, Extra Ordinary, Sons of Denmark, Monsters and Men.

 12. Sherlock Holmes

  W czasie trwania festiwalu swoją premierę będzie miała seria opowiadań o Sherlocku Holmesie w Storytel. W produkcji audio w główne role wcielił się Borys Szyc (w Sherlocka i Watsona). Efekty pracy goście festiwalu zobaczą i usłyszą na żywo podczas finałowego koncertu na gali zamknięcia w sobotę, 4 maja.

12. edycja Festiwalu Mastercard OFF CAMERA zapowiada sekcje i wydarzenia, które pokochali stali bywalcy festiwalu. W tym roku jednak pojawi się sporo nowości, a wszystko łączy jedno – miłość do kina niezależnego. Nie pozostaje nic innego, jak przeglądnąć program, by filmowo wkroczyć w majówkowy czas.