Festiwal kultury studentów czyli VII kulminacje

VII Kulminacje
W zeszłym tygodniu między 23 a 26 maja 2017 trwał VII Festiwal Kultury Studentów – Kulminacje. Podczas tych kilku dni, na poznańskim Kampusie Ogrody (UAM), odbyły się liczne warsztaty, projekcje filmów, koncerty oraz spotkania z różnymi ciekawymi ludźmi.

Kulminacje to festiwal organizowany przez Wydział Nauk Społecznych oraz Wydział Studiów Edukacyjnych na UAM w Poznaniu. Ideą festiwalu jest, między innymi, wyrażenie siebie przez sztukę, ukazanie studenckich talentów, tworzenie więzi społecznych. Kulminacje łączą w sobie kino, teatr, sztuki wizualne oraz twórczość muzyczną.

Miałam przyjemność być na festiwalu ostatniego dnia (26.05.2017). Piątkowego popołudnia na Kampusie Ogrody miało miejsce dość nietypowe jam session… Za sprawą kilku muzyków, na Kampusie rozbrzmiewały ukulele! Dźwięk tych małych uroczych instrumentów idealnie wpasowywał się w wiosenne, leniwe piątkowe popołudnie.

Gdy już się nieco ściemniło, zebrani mogli obejrzeć krótki film pod tytułem Figura. Zaraz po kilkunastominutowym seansie rozpoczęła się prelekcja i rozmowa z reżyserką – Katarzyną Gondek. Autorka opowiedziała o inspiracji do stworzenia filmów, które mogliśmy zobaczyć. Zaraz po wystąpieniu wystartowała projekcja filmu Her.

A to wszystko w miłej atmosferze, na kocach i poduszkach pośród zieleni, drzew i lampionów. Klimatycznie zagospodarowana przestrzeń sprawia, że aż zapomina się, że jest to teren uczelniany. Kameralność tego wydarzenia dodaje tylko uroku. Zobaczcie sami:

Festiwal jest różnorodny i zapewnia wiele atrakcji, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Za rok nie może was tam zabraknąć! 🙂