Gry

Jotun za darmo na Steam i GOG

Gra za free na horyzoncie! Jotun: Valhalla Edition od Thunder Lotus Games można zdobyć bez konieczności płacenia na Steamie i GOGu w związku z nadchodzącą premierą gry Sundered. Spieszcie się, bo czas promocji jest ograniczony.

Jotun to wyjątkowo przyjemna gra łącząca akcję z przygodówką. Jej protagonistką jest Thora – wojowniczka, która zginęła w niechlubny sposób. Dziewczyna przemierza więc samotnie swoisty czyściec w celu odzyskania szacunku Bogów i wstąpienia do Walhalli. Ta niezwykła historia odkupienia win opowiedziana została za pomocą ręcznie rysowanej grafiki. Jej styl przypomina kreskówki fantasy z lat 80. i 90., na przykład bajecznego He-Mana. Niczego sobie jest także oprawa dźwiękowa. Szmery lasu czy skrzypienie butów podkreślają klimat budowany przez niepospolitą melodykę języka islandzkiego, którym posługują się bohaterowie.

Grę można nabyć za darmo na Steamie i na GOGu do godziny 10:00 (PST), czyli 19:00 czasu polskiego. Łapcie swoje kopie, bo ta pięciogodzinna przygoda naprawdę warta jest przeżycia.

Weekendowe promocje oraz gry za darmo stają się coraz częstszą formą reklamy. Deweloperzy najczęściej próbują w ten sposób rozruszać sprzedaż swoich produkcji albo wypromować nowe tytuły. Nie inaczej sprawa ma się z Jotun. 28 lipca wychodzi bowiem nowa produkcja od Thunder Lotus – Sundered, platformówka nawiązująca do serii Castlevania. Kolejny raz twórcy sięgają po protagonistkę, oryginalny styl graficzny i fantastykę – tym razem, aby przedstawić historię walki o człowieczeństwo. Jednak już po trailerze widać, że ten tytuł hardcore’owością przerośnie Jotun. Obecnie Sundered kupić można w przedsprzedaży z dziesięcioprocentową obniżką.

 

Wszystkie wykorzystane media pochodzą materiałów prasowych.

Izabela Pamuła

Ze wszystkich growych gatunków najbardziej umiłowała cRPG, ale nie stroni od innych doświadczeń. Czasem katuje się szalonymi platformówkami, ślęczy nad zagadkami w przygodówkach albo wałęsa się po niezrozumiałych ścieżkach symulatorów chodzenia. Kiedy nie gra, czyta reportaże bądź Jacka Dukaja. W muzyce ceni wszelkie odmiany psychodelii. Z kinem zaś łączy ją trudna miłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *