Zbrodnia jakiej nie przeżył nikt

Zbrodnia jakiej nie przeżył nikt
Źródło WhitePress

Jeżeli jesteś pasjonatem zagadek kryminalnych? Widok (nawet ten wyobrażony) trupa Cię nie rusza? Chcesz poznać tajemnice prawniczego świata i zagłębić się w umysł przestępcy? Jeżeli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco to znalazłeś się we właściwym miejscu o właściwym czasie.

Coś skandynawskiego

Przenosimy się prosto do Szwecji. Tę podróż sponsoruje Camilla Lackberg. Z pewnością zastanawiasz się od czego zaczniemy? Poznajmy najpierw okolicę i bohaterów. Erika Falck i Patrik Hedström rozwiązują zagadkę potencjalnego samobójstwa dziewczyny. Kolejną sprawą, którą ten duet się zajmie będzie morderstwo młodej kobiety, a prawda okaże się naprawdę straszna. Kolejną ofiarą jest mała dziewczynka, którą przypadkiem znajduje rybak. Kolejną sprawą jest nieprzypadkowy wypadek samochodowy, a zaraz po nim zdarza się kolejny, łudząco podobny do poprzedniego. Kolejne tomy podejmują sprawy morderstwa nauczyciela historii. Kolejną ofiarą jest spacerowicz, ginie przypadkowa rodzina… Wszystkie sprawy owiane tajemnicą. Do końca trzymają w napięciu. Te książki to nieustanne grzebanie w historii i zagadkach więc jeżeli gustujesz w tego typu książkach, wsiadaj w prom i płyń do Szwecji.

Coś polskiego

Nie lubisz podróżować? Nic straconego. Remigiusz Mróz poza granice kraju zabierze Cię tylko raz. Możesz być pewien, że będzie to podróż życia. Dla Ciebie i Joanny Chyłki – głównej bohaterki. To właśnie z nią przemierzysz świat przestępców i zwyrodnialców. U boku Joanny niezmiennie stoi Kordian Oryński – przez długi okres czasu aplikant, teraz już prawnik po zdanym egzaminie. Jeżeli jesteś gotów, zapinaj pasy, bo czeka Cię ostra jazda bez trzymanki.

Warszawski mordor, noraobora i hektolitry wypitej kawy. Już na starcie czeka Was przeprawa z wyjątkowo opornym klientem oskarżonym o podwójne morderstwo. Rozwiązanie sprawy jest jednak nieoczywiste i zaskoczy nawet samą panią mecenas. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy jest Sajenek, niewielka miejscowość na Mazurach. Tam trzeba będzie rozwiązać sprawę zaginięcia dziecka. Po tej szybkiej podróży wracamy znowu do Warszawy. Na pomoc czeka najpierw pewien Rom, później sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Kolejny w kolejce już ustawia się chłopak oskarżony o planowanie zamachu terrorystycznego, a potem pomocy trzeba udzielić samemu Kordianowi. W siódmej części trzeba będzie natomiast pomóc samej Joannie, która nawet nie zawodowo ale prywatnie będzie potrzebowała wsparcia. Chwilę potem udamy się na wycieczkę prosto na zbocza Annapurny. Po tej wycieczce Chyłka obiecuje sobie że nigdy więcej stolicy nie opuści. Póki co słowa dotrzymuje, być może dlatego, że pewna rzecz jej to uniemożliwia. Wybrania jeszcze dwóch klientów, by w jej życiu doszło do kolejnego przełomu. O tym natomiast będzie można przeczytać dopiero w kolejnych tomach, na które jeszcze musimy poczekać. Niemniej jednak czeka na Ciebie jeszcze niejedna przygoda w świecie prawniczych meandrów

Coś francuskiego

Powyższe propozycje to długie dystanse. Jeżeli wolisz krótsze przygody, albo nie lubisz szukać w bohaterach przyjaciół. Propozycją idealną będzie „Zjazd absolwentów”. Do rozwiązania będzie zagadka zaginięcia młodej dziewczyny. Przyjaciele wiedzą gdzie jest ciało i prawdopodobnie sprawa ujrzy światło dzienne. Co w tej sytuacji należy zrobić? Akcja dzieje się na Riwierze Francuskiej, a jedyną podróż jaką wykonamy to ta w czasie.

Po przeczytaniu tych książek będziesz wiedział jak działają mordercy, psychopaci, a także zwykli przeciętni ludzie. Zgłębisz tajemnie ludzkiego umysłu, poznasz wybiórczo akty prawne i opanujesz postępowanie przed sądami. Z tych lektur z pewnością wyniesiesz sporą dawkę wiedzy.

Artykuł partnerski