Zastosowanie tablic w domu

tablice suchościeralno magnetyczne

Każdy z nas kojarzy tablice głównie ze szkołami i uniwersytetami. Jasne, tam sprawdzają się świetnie jako pomoce naukowe czy miejsce na obliczenia i rozważania naukowców. Tablice od setek lat sprawdzają się w takiej formie, jednak obecnie wykorzystuje się je także w biurach czy właśnie w domu! W zależności od potrzeb i dopasowania modelu w gospodarstwie domowym sprawdzą się tablice suchościeralno magnetyczne, korkowe czy nawet kredowe.

Tablice białe, suchościeralno magnetyczne – niezawodni liderzy uniwersalności i ergonomii

Zacznijmy od tak zwanego „pewniaka”, czyli tablic białych suchościeralnych. Są to obecnie chyba najpopularniejsze modele tablic. Są stosunkowo niedrogie i przede wszystkim sprawdzą się w każdym wnętrzu. Tablice kredowe zostały przez nie wyparte dlatego, że dużo łatwiej pisze się markerem po tablicy i jeszcze łatwiej czyści się jej powierzchnię. Wystarczy skromna, sucha szmatka, by zupełnie wyczyścić całą tablicę. Niestety w przypadku tablic kredowych potrzebna jest zamczona gąbka, która po czasie trzeba solidnie wypłukać.

Tablice białe można kupić na wymiar. Oznacza to, ze umieścić je możemy wszędzie, gdzie tylko są potrzebne. Jeśli w domu są dzieci, to warto wyposażyć je w małe tablice, na których mogą zapisywać listy zadań. Sprawdzi się to także w przedpokoju czy kuchni, gdzie z powodzeniem pani czy pan domu zapiszą listę zakupów czy wyznaczą grafik wyrzucania śmieci. Za niewielką cenę można uporządkować całe domowe życie!

Tablice kredowe dla najmłodszych

Tablice kredowe mimo pylenia są pewnym klasykiem stosowanym nadal w szkołach. Jest to świetna przestrzeń kreatywna dla dzieci i młodzieży. Kiedy istnieje potrzeba, to rzeczywiście tablica pomoże w nauce, ale na co dzień z powodzeniem może służyć jako ogromna kartka na rysunki. Warto dać się ponieść kreatywności. Dla starszych dzieciaków polecam tablice korkowe, które świetnie sprawdzą się, jeśli ktoś najpierw woli zapisać coś na kartce, a później umieścić to na tablicy. Podobną funkcję spełnią tablice magnetyczne (które raczej są używane w placówkach oświatowych).

Ciekawym rozwiązaniem są także specjalistyczne farby do ścian, które po wyschnięciu tworzą powierzchnię niczym tablica kredowa. Dzięki temu możemy zamienić właściwie każdą wolną ścianę w ogromną przestrzeń kreatywną dla dziecka.

Flipcharty – dobry pomysł?

Jeśli zależy nam na kupnie tablicy, a nie mamy przestrzeni na ścianach (lub po prostu nie chcemy ich niszczyć), to opcją będą również tablice mobilne, które charakteryzują się łatwością w przemieszczeniu (mają np., kółka i regulowaną wysokość). To zdecydowanie ułatwia korzystanie z tablicy i tablica śmiało może być przekazywana z rąk do rąk w miarę potrzeb.

Tablice szklane – designerskie

Jeśli w domu panuje nowatorski, bardzo nowoczesny wystrój, a zależy nam na utrzymaniu wszystkich elementów w jednej kolorystyce, to rozwiązaniem może być tablica szklana z idealnie gładką powierzchnią do pisania. Rozmiar i kolor takiej tablicy można wybrać spośród setek wzorów i możliwości. Obecnie prawie wszyscy producenci oferują przeróżne wzory i modele. Na pewno znajdziecie coś dla siebie!