Xbox Series X: czy warto kupić w przedsprzedaży?

WhitePress

Xbox Series X to konsola nowej generacji, która ma całkowicie odmienić nasz sposób myślenia o tym stylu grania. Wygląda na to, że Microsoft ponownie wygra wojnę o wydajność z Sony. Czy warto kupić nowego Xboksa przed premierą?

Xbox Series X stawia poprzeczkę bardzo wysoko

Wiemy już praktycznie wszystko o konsoli Xbox Series X – wciąż jednak nie znamy ceny urządzenia. Odstawiamy to jednak teraz na drugi plan, aby zająć się przemyśleniami związanymi z wydajnością nowego Xboksa. Podobnie jak w poprzedniej generacji konsol, Microsoft chce pokonać Sony przede wszystkim na tej płaszczyźnie. Za przykład mogą posłużyć Xbox One X i PlayStation Pro – konsola Microsoftu oferowała zauważalnie wyższą moc obliczeniową. Osiągała też lepsze rezultaty graficzne na przykład w znakomitym Red Dead Redemption 2.

Tutaj ponownie mamy do czynienia z ogromnymi możliwościami. Xbox Series X zapewni nam wydajność na poziomie aż 12 teraflopów, co jest wynikiem dwukrotnie wyższym niż w przypadku topowych modeli poprzedniej generacji. Co prawda nie powinniśmy podchodzić do tego w sposób liniowy – nie oznacza to podwójnego wzrostu możliwości konsoli, jednak Xbox Series X będzie znacznie wydajniejszy także w praktyce. Już dziś wiadomo, że niektórzy twórcy będą w stanie wykorzystywać pełnię możliwości tej platformy – optymalizacja nie jest bez znaczenia. Spodziewajmy się więc rewolucji na miarę roku 2020.

Układ, który kryje się w Xbox Series X, zdradza trochę o możliwościach tej konsoli

Za podzespoły do konsoli Xbox Series X odpowiada AMD. Firma w tym momencie przeżywa prawdziwy renesans. Gigant na rynku procesorów i kart graficznych zaliczył bardzo udany rok i jest bliski pokonania konkurencyjnej marki Intel. Skorzysta na tym również Microsoft w przypadku swoich konsol. W Xbox Series X znajdziemy układ, który działa na bazie architektury Zen 2 i RDNA 2. Obydwie z nich były tworzone pod kątem wymagających zastosowań komputerów stacjonarnych. AMD przygotowało więc sprawdzone rozwiązania, które z pewnością zapewnią nam znakomite wrażenia z gry.

Xbox Series X ma charakteryzować się idealną kulturą pracy. Konsola Microsoftu zawdzięcza to innowacyjnej płycie głównej, której konstrukcja zachwyca fanów technologii. Przy tym wszystkim w Xbox Series X znajdzie się niezwykle wydajny dysk SSD 1 TB, mający zapewnić błyskawiczne wczytywanie się rozgrywki. Nie zapominajmy, że to właśnie konkurencja wymaga od firm poprawy swoich osiągów i pracowania na najwyższych obrotach. W przypadku Xboksa i PlayStation jest to widoczne od lat.

Microsoft ma w tym roku coś do udowodnienia. Pomimo faktu, że konsole Xbox były w poprzedniej generacji bardziej wydajne, to PlayStation sprzedało się w większej liczbie egzemplarzy. Tym razem zasady gry się zmieniają – świeży start to szansa na wyprzedzenie rywala.

Xbox Series X wkrótce w przedsprzedaży

Kiedy piękny Xbox Series X pojawi się na półkach, konieczne będzie dostosowanie standardów wizualnych pokoju do tej konsoli. Wygląda ona zjawiskowo, prezentując z pewnością mniej agresywny i bardziej przystępny design od konkurenta. Warto więc przygotować wnętrze swojego pokoju na przybycie nowego Xboksa. Pod adresem https://www.mediaexpert.pl/gaming znajdziemy wszelkiego rodzaju zestawy gamingowe, gry na konsole i PC, pady, okulary VR, a także wyposażenie pokoju dla gracza. Polecamy wyposażyć się szczególnie w wytrzymałe krzesło gamingowe Media Expert. Warto stawiać na produkty z polskiego marketu i tym samym wspierać rozwój naszej rodzimej gospodarki.

Artykuł partnerski