Wygodny fotel gamingowy. Co kupić?

WhitePress
WordPress

Fotele gamingowe to pełna gama produktów, które możemy znaleźć w sklepach meblowych, a także sklepach z elektroniką. Czym warto kierować się przy wyborze wygodnego fotela dla gracza?

Kilka godzin spędzonych przy ulubionej grze może być bardzo satysfakcjonujące i relaksujące. Niestety, może także zakończyć się bólem pleców. Najczęściej jest to kwestia nieodpowiedniego siedziska. Zwykłe krzesło czy nieergonomiczny fotel biurowy to główne powody nieprzyjemnych dolegliwości, które pojawiają się u osób często spędzających czas w pozycji siedzącej.

Na szczęście, w sklepach można znaleźć obecnie szeroką gamę foteli, dzięki którym można uczestniczyć nawet w wielogodzinnych sesjach przy komputerze bez odczuwania bólu kręgosłupa. Czym warto kierować się podczas swoich zakupów?

Fotele gamingowe – stworzone z myślą o graczach

Aktualnie w sklepach możemy spotkać się z całkowicie nową kategorią foteli do biurek – to tak zwane fotele gamingowe, czyli inaczej fotele dla graczy. Przyciągają uwagę swoim futurystycznym wyglądem i wieloma funkcjami. Czym jednak tak naprawdę różnią się od zwykłego fotela biurowego?

Główne różnice pomiędzy fotelami gamingowym a tymi przeznaczonymi do pacy biurowej dotyczą ich wyglądu. Krzesło dla gracza najczęściej posiada ciemny kolor z kontrastowymi przeszyciami, ma wysokie oparcie sięgające pod głowę, a także posiada kształt kubełkowy, który przypomina siedziska ze sportowych samochodów.

Taka konstrukcja krzesła gamingowego powoduje, że może zapewnić ono wysoki komfort podczas gry na komputerze. Pamiętajmy jednak o tym, że najważniejsze jest indywidualne dopasowanie tego typu mebla – tylko wtedy granie nie będzie kończyło się bólem pleców!

Dobre krzesło dla gracza – co kupić?

Gdy do wyszukiwarki internetowej wpiszemy słowa „fotel gamingowy” czy „fotel dla gracza”, możemy od razu zauważyć, że asortyment tego typu wyposażenia jest bardzo szeroki. Czym warto kierować się przy zakupie?

Aby po graniu nie bolały plecy, warto zdecydować się na takie krzesło dla gracza, które będzie posiadało ergonomiczną budowę. Co to oznacza? Taki mebel powinien posiadać konstrukcję pozwalającą na komfortowe, zdrowe siedzenie – nawet kilka godzin w ciągu dnia.

Ergonomiczne fotele najczęściej kojarzone są z tymi biurowymi, ale znajdziemy je także wśród modeli gamingowych. Na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Konstrukcja ergonomicznego fotela gamingowego:

  • wyprofilowane oparcie – dopasowane do anatomii pleców, w tym z odpowiednim wybrzuszeniem w rejonie części lędźwiowej oraz części szyjnej kręgosłupa – niektórzy producenci stosują dodatkowe poduszki lędźwiowe i szyjne
  • siedzisko o właściwej głębokości – wiele osób nie zwraca uwagę na tę kwestię, ale jest ona kluczowa dla komfortowego korzystania z krzesła gamingowego – głębokość powinna być powiązana z wzrostem użytkownika
  • podłokietniki – zapewniają podparcie dla rąk podczas gry, dzięki możliwości regulacji mogą być indywidualnie dopasowane do sylwetki
  • obrotowa podstawa z kółkami jezdnymi – ułatwia korzystanie z biurka i jego okolicy
  • regulacja wielu elementów – dobre krzesło gamingowe powinno pozwalać na regulację jak największej liczby elementów dla idealnego dopasowania

Przy poszukiwaniu odpowiedniego krzesła dla gracza warto także zwrócić uwagę na materiały, z których jest ono wykonane. Najlepiej zdecydować się na model wykończony tkaniną, która jest przyjemniejsza w dotyku niż skóra ekologiczna czy naturalna.

Dobry fotel gamingowy to wydatek od około 500 złotych wzwyż. Z dostępnymi modelami można zapoznać się także w internecie – swoje zamówienie na wysokiej klasy fotele dla graczy można również składać on-line (sprawdź tutaj) !

Artykuł partnerski