Wagi analityczne – jak działają i czy warto się na nie zdecydować?

Sprawdzanie swojej wagi to rutynowa czynność wśród osób przebywających na diecie, jak również sportowców i kulturystów. Korzystanie z wagi analitycznej zamiast tradycyjnej daje mnóstwo dodatkowych możliwości, pozwalających sprawdzić najróżniejsze parametry Twojego ciała.

Większość osób dbających o linię ma w swoim domu wagę, pozwalającą monitorować przyrost bądź utratę kilogramów – tradycyjną bądź elektroniczną. To przydatne narzędzie przy stosowaniu różnego rodzaju diet, umożliwiające weryfikację postępów. Sama waga to jednak niekoniecznie miarodajny parametr – nie brakuje przecież osób, które ważą dość niewiele, ale ich ciało cechuje się dużym przyrostem tkanki tłuszczowej i stosunkowo niewielkim procentem masy mięśniowej. Dlatego warto monitorować również inne parametry.

Waga łazienkowa analityczna – czym różni się od zwykłej wagi łazienkowej?

Analityczna waga łazienkowa to sprzęt, który przenosi rutynową czynność ważenia się na inny poziom. Z jej wykorzystaniem możesz sprawdzić nie tylko swoją wagę, ale również indywidualną zawartość tłuszczu i wody w organizmie. Jej zastosowanie umożliwia również sprawdzenie masy mięśniowej. Korzystając z wagi łazienkowej analitycznej, możesz wyliczyć wskaźnik BMI bez korzystania z zewnętrznych kalkulatorów. Waga zbiera wszystkie potrzebne parametry i sama prezentuje Ci rezultaty. To nie wszystko – podpowie Ci również, ile kalorii dziennie powinieneś spożywać w swojej diecie.

Waga analityczna – dla sportowców i nie tylko

Waga ma różne tryby, co umożliwia dostosowanie jej kalibrowania do Twoich potrzeb. Możesz wybrać wariant standardowy lub dla atletów. Urządzenie umożliwia korzystanie aż 8 osobom jednocześnie, zapamiętując ich parametry. Wygodny wyświetlacz LED umożliwia komfortowe odczytywanie wyników. Waga tego typu znakomicie sprawdzi się dla sportowców, ale nie tylko – polubi ją każdy, który lubi mieć swoje ciało pod kontrolą i dąży do poprawy jego wyglądu.

Chcesz sprawdzić urządzenia z tej kategorii?  Na stronie Leifheit znajdziesz szeroki wybór wag łazienkowych analitycznych i pokrewnych sprzętów.