W UK polską wokalistkę zaprasza nawet BBC, w Polsce jest anonimowa!

Rodowita Polka, PachYa, jest młodą wokalistką, która w poszukiwaniu lepszego, godnego życia wyjechała z rodzinnego kraju do Wielkiej Brytanii. Trafiła do Nottingham, które stało się jej drugim domem. Tu też na świat przyszła jej córka. Życie PachYa zmieniło się w jednym momencie, kiedy nagrała piosenkę w sprawie Brexitu. Jak do tego doszło?

Brexit impulsem do zmian

Od wielu miesięcy w mediach na całym świecie, a w szczególności w Europie nie milkną echa przeprowadzonego w UK referendum w sprawie wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Brytyjczycy opowiedzieli się za takim rozwiązaniem, przez co ruszyła wielka machina Brexitu – tak bowiem nazwano proces wyjścia Zjednoczonego Królestwa ze struktur unijnych.

Tysiące Polaków, którzy na Wyspach znaleźli lepsze życie, zaczęło się niepokoić o siebie i swoje rodziny. Wśród nich była PachYa, która w Anglii mieszka już od 10 lat. W jednej chwili jej życie się całkowicie zmieniło i poczuła się na Wyspach niechciana. Spotkała się z ostracyzmem społecznym ze strony rodowitych Brytyjczyków. Sąsiedzi przestali się do niej odzywać, co odczuła jako swoisty policzek dla niej i jej rodziny. Podjęła zatem decyzję o powrocie do Polski.

Piosenka o Brexicie

Dwa lata temu ostatecznie PachYa wróciła do Polski, ale co kilka miesięcy lata jeszcze do Anglii, aby jej córka mogła spotykać się regularnie ze swoim ojcem. Te wizyty przywodzą na myśl wspomnienia, jakie przez lata dziewczyna zgromadziła, mieszkając w Nottingham. Sama mówiła w wywiadzie dla BBC, że doświadczyła tu wiele szczęścia. PachYa zaczęła nawet coraz częściej myśleć o powrocie do Anglii.

Sławę na Wyspach oraz zainteresowanie nawet stacji BBC PachYa zaskarbiła sobie przez piosenkę, jaką napisała w związku z Brexitem i swoją osobistą sytuacją. Wokalistka podkreśla, że kocha Anglię i wszystko, co się tam znajduje.  Niepokojące wydarzenia związane z Brexitem były wystarczającym impulsem do napisania przez Polkę piosenki, zgodnie z przesłaniem której „wszyscy jesteśmy ze sobą powiązani”. PachYa szuka menagera w Polsce. Kto wie, być może osobista piosenka, którą napisała, stanie się dla niej pierwszym krokiem do kariery muzycznej.

Zobacz więcej informacji na Youtube.

Artykuł partnerski.